Az ellenzéki pártok szerint csak a lényegről nem beszélt Orbán
Miért kapott kegyelmet K. Endre?
Miért kapott kegyelmet K. Endre?
Férfi és nő külön csak két fél, de együtt egy egész.
A legjobbakkal is megesik.
Az ökölvívás törvényei a politikában ma hasznosabbak, mint a balett-táncszabályok.
A politikában mindig csak egy ütésre vagy a padlótól.
Jobb adni, mint kapni.
Akármilyen magasan is vagy, egyedül sohasem lehetsz elég okos.
Az élet megy tovább, a munka folytatódik.
A futballban sem az győz, akinek több védése van, hanem az, aki több gólt lő.
Két legyet üthetünk egy csapásra.
Nem látja a fától az erdőt.
Ne legyünk balekok! Éberség, elvtársak!
Ez az egymillió dolláros kérdés.
Az afrikaiak azt mondják, ismerd ki a fát, mielőtt nekitámaszkodsz.
Az ember alig akar hinni a szemének.
A brüsszeli válságkezelés klasszikus: Amerikának klassz, a többieknek kuss.
Olyanok vagyunk, mint a jó presszókávé: nagy nyomás kell ahhoz, hogy a legjobbat préseljük ki magunkból.
Nem babra megy a játék.
Ha az ember megosztja másokkal a perselyét, abból semmi jó nem származhat.
Ha az egyik borul, vele borulnak a többiek.
Brüsszelben nem csak tücsköt-bogarat beszélnek, hanem azzal is etetnének minket.
Mások miért nem látják, hogy ez halálos csók, csak nem az hal bele, aki kapja, hanem az, aki adja?
Vattacukorral ültek ki Brüsszelben és Berlinben a tűző napra, aztán meg csodálkoztak, hogy rájuk szálltak a darazsak.
Amikor eljön az ember fia, vajon talál-e hitet a Földön?
„Nem én kiáltok, a föld dübörög.”
Legyen végre a brüsszeliek között is néhány európai!
Make Europe Great Again! MAGA ott, MEGA itt.
Abcúg Brüsszel, éljen Európa!
Nehogy a fürdővízzel a gyereket is kiöntsük!
Magyarország mindenek előtt, a Jóisten mindannyiunk fölött, hajrá Magyarország, hajrá Magyarok!
A Covid előtti növekedés utolsó, egyre távolodó évét szeretni emelgeti Orbán. Egészen pontosan annak a most már tényleg irigylésre méltó adatait. De elolvasva a 2019-et értékelő beszédét, ellenséget ekkor is talált: ekkor kezdett volna abba a kampányba, ami a börtönviszonyok miatt pereket indítókat célozta, romázva és sorosozva. Aztán a covid felülírta a kampánytervet. És hiába az aranyévek, Orbán már ekkor fenyegető veszélyekkel riogatott: "Fenyeget a klímaválság, a demográfiai hanyatlás és baljós árnyak gyülekeznek az európai gazdaság fölött is. Aranykor hirdetése helyett ma inkább riadót kell fújnom." És ezt is felülírta a covid.
A miniszterelnök a beszédében hosszan beszélt az autóiparról, autógyártásról és a jó autóról is:
akkor Orbán szerint kérdéses, hogy Európát találjuk-e ott, vagy valami egészen mást. Elismerte, hogy most az európai országok még jól élnek, hiszen gazdagok, és ez ideig-óráig elfedi a bajt. De szerinte ideje lenne szembenézni, hogy az elmúlt évek krízisei miatt ezek az országok megroggyantak, amit a középosztály hamarosan meg fog érezni.
Ez EU politikai balfogásai közt említette, hogy az európai értékekről és a jogállamisági eljárásokról kiderült, hogy ezek egyszerű „politikai bikacsökök”, amivel Brüsszel odavág a számára nem szimpatikus szereplőknek.
Brüsszel szerinte magára hagyta az európaiakat, ezt a változást ki kell kényszeríteni. „Európának vissza kell foglalnia Brüsszelt” - mondta Orbán.
Az új agrárszabályok és az Ukrajna előtti piacnyitás lehetetlen helyzetbe hozta az EU mezőgazdaságát. Szerinte az EU-ból egészséges ételek helyett műhúst, GMO-s vackokat és bogarakat szórnak ránk. A bogárevésről a Lakmusz is írt korábban, miután jóideje rendületlenül terjedt, hogy EU-s engedélyek birtokában a gyártó cégek „titokban”, mindenféle jelzés nélkül vagy valamilyen módon „álcázott” megjelöléssel tehetnek rovarokat az élelmiszerekbe.
Az EU-szerte tiltakozó gazdák szerinte azt szeretnék, hogy ha nem a hibbant klímatudósokkal iratnák a mezőgazdasági szabályokat. Nem érti, miért nem veszik észre, hogy az EU károsanyag kibocsátása semmi az USA és Kína kibocsátásához képest.
Azt szerinte a vak is látja, hogy a migráció biztonsági szolgálat. Emellett azt is elmondta, hogy a migráció az antiszemitizmus melegágya. Az EU szerinte vattacukorral ült Brüsszelben, és most csodálkozik, hogy rászálltak a darazsak.
Erősödő regionális együttműködés és brüsszeli fordulat, ezt kérjük a karácsonyfa alá. Döglött lóra nem verünk patkót, valódi változást csak egy új európai jobboldali fordulat hozhat. „Abcúg Brüsszel, éljen Európa!” Orbán szerint európai alternatíva kell, így és ezért érdemes harcolni a győzelemért. Így ért véget a beszéd.
A 2024-es éve sorsfordító lehet, szuper választási év jön. Magyarország számára fontos, hogy nagy esélyek nyílnak meg előttünk a globális politikai változások során. Szerinte az év végére a globális helyzet változni fog, országunk mozgástere nem csökkenni, hanem nőni fog. Tegyük újra naggyá Európát, azaz MEGA – mondta. „Mága művész úr meg közöttünk” – mondta Orbán.
Orbán Amerikára kontójára: „Úgy is mondhatnánk, ez a nyugati válságkezelés klasszikus. Amerikának klassz, a többieknek kuss”.
Mesterházy Attila 2014-ben minszterelnök-jelöltként viszont pont Orbánékkal viccelődött: „Klasszikus korban élünk. A fideszeseknek klassz, a többieknek pedig kuss”.
37 milliárdos lyuk tátong az ukrán költségvetésben, a terhek egyre növekvő része az ágynak esett Európára jutott, nem babra megy a játék, bele fogunk gebedni, és rámehet az egész kontinens. Ezért berzenkedünk attól, hogy újra közös hitelt vegyünk fel. Orbán szerint kőbe kéne vésni, hogy a közös hitelfelvétel többé nem járható út, a kormánypárti frakciótól kéri a segítséget.
20 éve csatlakoztunk az EU-hoz, mára azonban Orbán szerint jól kiismertük, és szerinte kétséges, hogy támaszkodhatunk-e rá. Felidézte, hogy az iskolákban is azt tanítják régóta, hogy minden jó dolog nyugatról jön. Azért szerinte nem csak jó dolgok jöttek, hiszen onnan származtak a nácik, a jakobinusok és a kommunisták is - bár ők egy keleti kerülőúton tarolták le Magyarországot.
Ettől függetlenül tényleg jöttek olyan jó dolgok nyugatról, mint a kereszténység, Mátyás humanistái és a reformkor. Mára a helyzet azonban megváltozott, és az ember (Orbán) alig hisz a szemének, hiszen Brüsszelből szinte csak a baj ömlik: az EU Ukrajna-stratégiája szerinte megbukott mintd a háború, mind nemzetközi szinten. Pedig Orbán szólt, hogy ez csak két szláv nemzet háborúja.
Magyarország álláspontja változatlan, nem hagyjuk magunkat belerángatni a háborúba, nem szállítunk fegyvert, még ha nagyhatalmaknak ez nem is tetszik. „A brüsszeli válságkezelés klasszikus: Amerikának klassz, a többieknek kuss” – viccelődött Orbán, aki szerint a nyomásgyakorlás olyan szintre érkezett, hogy a nagykövetek a parlamentbe járnak ellenőrizni, hogy a dollárbaloldal jól viselkedik-e. Orbán szerint nekik volt idejük megtanulni, hogyan kell kezelni a nyomást, olyanok ők, mint a jó presszókávé, nagy nyomás alatt nyújtják a legjobbat. Mindenki azzal jár jól, ha békén hagynak bennünket, türelmesen kivárjuk, amíg a toleranciaajánlatunkat elfogadják – mondta.
Legalább kétszer, például már 2012-ben, vagyis 12 éve. De 4 éve is ráerősített. Ha ez összejött volna, akkor az orosz-ukrán háború nem érint minket ennyire súlyosan ebből a szempontból is. Egyelőre csak annyi a jó hír, hogy 2023-ban visszatértünk a 2015-ös szintre. A témában egy cikk a Portfolión.
A lengyel választás éjszakáján a Kelly hősei jutott eszébe, azt a kelepcét kell elkerülnünk, mint az abban a minden oldalról támadott szereplőknek. Orbán elmondta, hogy a tavaszi ülésszak kezdetén ratifikálhatják a svéd NATO-csatlakozást. 2023 az EU kudarcainak éve volt, és ez lehúz, visszaránt, ólomsúlyt helyez a mi lábunkra is – mondta Orbán, aki szerint az egymillió dolláros kérdés, hogy lehetünk-e sikeresek, ha a Nyugat nem az.