Gyurcsány Ferenc: Nem Gyurcsány a kétharmad oka, hanem a gyurcsányozás

POLITIKA
április 28., 07:54

Gyurcsány Ferenc szerint a kegyelmi ügy és a Magyar Péter-jelenség megjelenése instabilitásra adott válasz, és mivel Magyar nemcsak a NER-t akarja leváltani, hanem a NER ellenzékét is, az ellenzéknek át kell gondolnia, azok jártak-e el jól, akik eleinte csendben voltak - mint például ők.

A Telex tudósítása szerint az egykori miniszterelnök a Politikai Ifjúsági Party (Polip) Egyesület közéleti táborának vendége volt szombaton, a beszélgetést élőben közvetítette Facebook-oldalán is. A Demokratikus Koalíció elnöke jóval finomabban fogalmazott Magyarról, mint azt a párt alelnöke, Molnár Csaba tette ugyanezen a napon, a párt kampánynyitóján: ő bár nem ejtette ki a száján a Tisza Párt EP-listavezetőjének nevét, a maffiából kiugrott pentitókhoz hasonlította, akik

„felfedik a maffiát, lebuktatják a társaikat, cserébe elkerülik a börtönt”.

photo_camera Fotó: Németh Dániel/444

Gyurcsány elemzése az ellenzék 2022-es választási vereségétől indult, amiről azt mondta, ez választói szemszögből olyan lehetett, mintha az ember azt remélné, hogy találkozik Claudia Schifferrel, de helyette egy kiábrándító küllemű férfiemberrel hozza össze a sors. Szerinte azonban a pártja gyorsan túl lett ezen, és megerősítette a helyét, szerepét, ahogy az a többi ellenzéki pártnak nem sikerült. Gyurcsány szerint most nagyjából minden második ellenzéki szavazó a DK környékén van.

Magyar kedden nyilatkozta, hogy „voltak politikusbűnözők, akik loptak, csaltak, hazudtak, néha még emberek szemét is kilőtték” - utalva a Gyurcsány-kormányra és a 2006-os tüntetésekre. Egy Válasz Online-cikk szerint a DK könnyen elveszítheti az ellenzék vezető ereje címet, ami a 2019-es EP-választásokon került hozzá: a Fidesznek az a „szerencséje”, hogy ha azt érezné, hogy TISZA–Fidesz kétosztatú politikai rendszer alakulna ki, akkor kétharmados többségével átírhatja a választási rendszert ismét arányosabbá.

Arra a kérdésre, hogy ha már a Fidesz láthatóan az ő nevével operál, ha politikai ellenfeleit akarja „lemészárolni”, nem kellett-e volna 2006-ban az őszödi beszéd eseményei után lemondania, vagy most hátralépnie, ha már akkor elmulasztotta ezt a gesztust, Gyurcsány azt mondta: „nem Gyurcsány a kétharmad oka, hanem a gyurcsányozás”, és téves állítás, hogy a lemondás államférfiúi gesztus.

(Telex)