Aranyérmet nyert a férfi párbajtőrcsapat, Milák Kristóf a legjobb idővel döntős 100 pillangón

augusztus 02., 21:01

Úszás: negyedik aranyérmét is megszerezte Léon Marchand

A 400 méter vegyes, a 200 méter pillangó és a 200 méteres mell után 200 vegyesen is olimpiai bajnok lett a franciák úszósztárja. Marchand 1:54.06-is olimpiai rekordot úszott, nem volt messze a világcsúcs sem.

photo_camera Fotó: MANAN VATSYAYANA/AFP

Férfi 50 méter gyorson Cameron McEvoy nyert, ebben a számban az olimpiák történetében először avattak ausztrál győztes. Az ausztrál Kaylee McKeown megcsinálta a dupla duplát, Tokióban és most Párizsban is megnyerte a 100 és a 200 méteres hátúszást, pénteken világcsúcstartóként a hosszabb távon diadalmaskodott. A 23 éves sportoló Egerszegi Krisztina mellett az egyetlen, akinek négy olimpiai aranyérme van a női hátúszó számokból. (via MTI)