Takács Kincső nyolcadik lett kenu egyes 200 méteren, Kiss Ágnes összesítésben a tizenegyedik.
A birkózók között a világbajnok Muszukajev Iszmail a szabadfogású 65 kilogrammosok elődöntőjébe jutott, ahol aztán vereséget szenvedett iráni ellenfelétől, így holnap a bronzért birkózik majd.
Gulyás Michelle és Guzi Blanka is kvalifikálta magát a vasárnapi öttusa-döntőbe
Szép Balázs a 10., Bőhm Csaba 13. lett öttusában.
Női pólósaink büntetők után ötödik helyen végeztek.
A legtöbb számban már döntőket rendeznek, érdemes nézni a férfi kosárlabda és a női kézilabda fináléját is.
Az olimpia menetrendjét, híreit, eredményeit, érdekességeit itt lehet követni.
Nem ez az olimpia meglepetése: Az Egyesült Államok nyerte a férfi kosárlabdát
A franciák csak egy minimális ideig tudtak vezetni, és bár nem engedték elmenni az amerikaiakat, a nyolc triplát bevágó Steph Curryre nem volt ellenszerük.
Az eddigi 20 olimpiai kosárlabadatornából 16-ot nyert meg az Egyesült Államok, legutóbb Athénban esett meg velük az a csúfság, hogy nem ők nyertek, akkor egyébként Manu Ginobili vezetésével Argentina lett az olimpiai bajnok.
A Sportdöntőbíróság döntése alapján a Nemzetközi Torna Szövetség megváltoztatta a talaj döntőjének végeredményét
A Nemzetközi Torna Szövetség (FIG) megváltoztatta a párizsi olimpia női talaj döntőjének végeredményét, így a bronzérem a román Ana Barbosuhoz került az amerikai Jordan Chiles helyett. A fináléban Chiles fellebbezés után 13,766 pontot kapott, így leszorította a dobogóról a 13,700 pontos Barbosut. A románok óvtak, mivel szerintük az amerikaiak az előírt időhatáron túl fellebeztek. A FIG elsőre nem fogadta be a románok beadványát, akik ezt követően a nemzetközi Sportdöntőbírósághoz (CAS) fordultak. A CAS viszont már nekik adott igazat, a FIG pedig a Sportdöntőbíróság döntésének megfelelően módosította a végeredményt. (MTI)
Így az a folyamat, amiről itt írtunk, úgy tűnik, lezárult.
Ökölvívás: Imane Helif után Lin Yu-ting is aranyérmet nyert
A tajvani Lin Yu-ting aranyérmet nyert a női pehelysúlyú ökölvívásban, egy nappal Imane Helif aranya után. Lin 5:0-ra legyőzte a lengyel Julia Szeremetat a döntőben, és megnyerte Tajvan első olimpiai ökölvívó-aranyérmét.
Imane Helif és a tajvani Lin Yu-ting nemével kapcsolatban az után lángoltak fel a viták és az indulatok, hogy korábban az oroszok által vezetett Nemzetközi Ökölvívó Szövetség (IBA) mindkettőjüket eltiltotta a magas tesztoszteronszint miatt. Azt azóta sem sikerült tisztázni, hogy egészen pontosan milyen vizsgálatok alapján zárta ki őket a Nemzetközi Ökölvívó Szövetség tavaly a világbajnokságon a női versenyből. Mindenesetre a Nemzetközi Olimpiai Bizottság engedélyezte az indulásukat Párizsban, és a Helif körül kialakult indulatok ellenére is megvédte a bokszolót.
A kanadai Philip Kim - aka Phil Wizard - nyerte az aranyérmet az olimpián most debütáló breaktánc férfi versenyében. A kanadai induló a döntőben a hazaiak versenyzőjét, Danis Civilt - Dany Dannt - győzte le simán, ezzel a produkcióval:
A bronzérem az amerikai Victor Montalvo nyakába került.
Kosárlabda: a félidőben 8 ponttal vezet az Egyesült Államok Franciaország ellen
Franciaország rövid ideig vezetett, aztán az Egyesült Államok egy kicsit elhúzott a férfi kosárlabda döntőjében, ahova egy sor politikus, celebritás, korábbi kosárlabda-sztár látogatott ki.
Az USA a félidőben 49-41-re vezet, az NBA-ben játszó Devin Booker 13 pontjával.
Atlétika: amerikai arany a férfi és a női 4x400-as váltóknál is
A férfiak versenyében az Egyesült Államok váltója 2:54.43-as olimpiai rekorddal győzött, Botswana az ezüstérmes, Nagy-Britannia pedig a bronzérmes, utóbbiak európai rekordot futottak.
A nőknél egész hasonló eredmény született: az USA a világrekordtól alig elmaradva, a többieket majdnem 100 méterrel megelőzve aranyérmes lett, második helyre Femke Bol behozta Hollandiát, a britek lettek a bronzérmesek (brit rekorddal).
Mégis hazamennek a férfi magasugrók, új-zélandi arany született a szétugrás után
A szétugrás során Hamish Kerr megugrotta 234 centimétert, McEwennek nem sikerült, így az új-zélandi lett az olimpiai bajnok. Shelby McEwen az ezüstérmes, a katari Mutaz Essa Barshim pedig a tokiói arany után szerzett egy bronzérmet.
Legalábbis a jövőbeli arany- és ezüstérmes versenyző úgy tűnik, még maradna. Az amerikai Shelby McEwen és az új-zélandi Hamish Kerr a szétugrás mellett döntött, azaz nem egyeztek meg közös aranyéremben, mint Tokióban Tamberi és Barsim.
Nem csak Fábián Bettina került kórházba a nyíltvízi úszók közül, hanem három német is
A Német Olimpiai Sportszövetség három német nyíltvízi úszó betegségéről számolt be, miután úsztak a Szajnában, de a szervezet nem nevesítette az érintetteket. Nekik egészségi gondjaik támadtak, csakúgy, mint a női 10 kilométeren ötödikként végzett Fábián Bettinának, akit ma hajnalban kórházba kellett szállítani, de azóta már jobban van. Fábián a közösségi médiában számolt be arról, hogy éjszaka hányt és be is lázasodott, vélhetően a folyóban „nyelt be" valamit, ami miatt infúziós kezelést kapott. Fábián megjegyezte, több versenytársa hasonló problémákkal küzdött, köztük a németek kiválósága, Leonie Beck is, aki kilencedik lett 10 kilométeren.
Korábban kazah, belga és új-zélandi sportolók is panaszkodtak rosszullétre, gyomor- és bélbetegségek tüneteiről számoltak be a szajnázás után. A szervezőbizottság és a párizsi polgármesteri hivatal képviselői ugyanakkor többször kijelentették, hogy a megbetegedések nem állnak összefüggésben a Szajna vízminőségével. (MTI)
Biztosan nem lesz kettős címvédés férfi magasugrásban
Az (egyik) tokiói aranyérmes, Gianmarco Tamberi 227 centinél kiesett a döntőből. Néhány órája még az sem volt biztos, hogy Tamberi el tudja kezdeni a versenyt, mivel a délutánt még a sürgősségin töltötte.
A másik tokiói aranyérmes, a katari Mutaz Essa Barshim viszont még versenyben van.
Befejezték mára a magyar sportolók az olimpián, de izgalmaknak nem leszünk híján ma este sem
Hiszen többek közt az alábbi versenyszámokat nézhetjük:
Férfi kosárlabda:
21:30-tól kezdődik a férfi kosárdöntő, kiválónak ígérkezik a Franciaország-Egyesült Államok mérkőzés.
A harmadik helyen amúgy Szerbia végzett, miután a bronzmeccsen 93-83-ra legyőzte Németországot.
A kosárlabdarajongók nyilván tudják, de a többiek kedvéért elárulom, hogy holnap délután a női döntőben szintén a franciák csapnak össze az Egyesült Államok csapatával.
Atlétika:
Egy sor döntőt rendeznek a biztosan teltházas Stade de France-ban, mégpedig: férfi magasugrás döntő, férfi 800 méter síkfutás döntő, női gerelyhajítás döntő, női 100 méter gát döntő, férfi 5000 méter döntő, női 1500 méter döntő, férfi 4x400 méter váltó döntő, női 4x400 méter váltó döntő.
Strandröplabda:
Férfi bronzmeccs (21:00, norvég-katari) és döntő (22:30, német-svéd), az Eiffel-torony lábánál.
Szép Balázs 10., Böhm Csaba 13. helyen végzett a férfi öttusa döntőjében
Véget ért a férfi öttusázók döntője, Szép Balázs élete első olimpiáján 10. helyen zárt, Böhm Csaba pedig a 13. helyre jött fel az utolsó számban.
A döntőben egyébként rendkívül magabiztos győzelmet aratott a tokiói olimpia ezüstérmese, az egyiptomi Ahmed Elgendy, a japán Sato nagy hajrával szerzett ezüsöt, az olasz Giorgio Malan pedig bronzérmes lett.
Holnap jön a nők döntője Guzi Blankával és Gulyás Michelle-lel.
Klujber Katrin bekerült a női kézilabdatorna álomcsapatába
A nemzetközi szövetség beszámolója szerint egyedül a Ferencváros jobbátlövője került be az álomcsapatba olyan válogatottból, amely nem jutott elődöntőbe. (Emlékeztetőül, a női kézisek a hatodik helyen végeztek).
Klujber szerezte a harmadik legtöbb gólt (38) a tornán.
Az olimpia női kézilabdatornájának álomcsapata:
kapus: Laura Glauser (francia)
jobbszélső: Alicia Toublanc (francia)
jobbátlövő: Klujber Katrin
irányító: Stine Bredal Oftedal (norvég)
balátlövő: Estelle Nze Minko (francia)
balszélső: Emma Friis (dán)
beálló: Kari Brattset Dale (norvég)
A legértékesebb játékos a norvég Katrine Lunde, a gólkirály pedig a svéd Nathalie Hagman (41 gól) lett. (MTI)