Varga Ádám ezüst, Kopasz Bálint bronzérmes kajak egyes 1000 méteren

augusztus 10., 13:29

Varga Ádám a második, Kopasz Bálint a harmadik helyen végzett férfi kajak egyesek 1000 méteres számában. Utóbbi a szám olimpiai címvédője volt, Varga Tokióban is ezüstérmet nyert.

photo_camera Fotó: Kovács Tamás/MTI/MTVA

Nagyon simán jutott be döntőbe mindkét magyar versenyző, a szerdai előfutamot és a szombat délelőtti középfutamot is megnyerték.

A rajtot Kopasz kapta el jobban, igaz, ezen a távon a kezdés nem számít sokat. A portugál Pimenta kezdett nagyon erősen, 250 méternél Kopasz a harmadik, Varga kicsit hátrébb a negyedik helyen állt.

Féltávnál Kopasz és a cseh Dostal is felzárkózott Pimentára, utóbbi meglógott kicsit. 250 méterrel a vége előtt Varga Ádám váltott tempót, Kopaszt is megelőzte, de az elképesztően erős Dostalt nem érte utol.

A két kajakos a magyar csapat 17. és 18. érmét szerezte, 5 arany, 7 ezüst, 6 bronz eddig a mérleg.