A gazdasági semlegesség szövegébe csomagolja a már bejelentett gazdaságpolitikai terveket
Ezeket is pontokban sorolja fel.
- Növekedés - az EU beragad a 0-3 százalékos növekedés közé, ha nem történik radikális gazdaságpolitikai fordulat. "Ez nekünk kevés." Nekünk a 3-6 százalék közötti tartományban kell hosszabb távon is helyet foglalnunk. A következő évben meg tudjuk tenni az első lépést, "bizonytalanságok persze vannak", de be tudunk ebbe a sávba lépni 2025-ben, ott tudunk maradni '26-ban is, majd megcélozzuk a sáv felső részét".
- Nem csúszhatunk vissza az adósrabszolgaságba. Az államadósság felső határát csak tapasztalati úton lehet kijelölni, elméleti úton nem. Tapasztalati úton szerinte ez 90 százalék. "A magyar gazdaság képes nem visszacsúszni az adósrabszolgaságba", mondja, ami persze a 90 százalékos limitet alapul véve nyugodtan vállalható kijelentés (de az EU-s standard 60 százalék, annál bőven magasabb a magyar adósság).
- Szükség van külső tőkére továbbra is.
- Folyamatos adócsökkentés - a magyar vállalatoknak kell versenyképesnek lenniük, nem a makroszámoknak.
- Tőkejuttatási program - a kkv-k számára kell biztosítani 2025-ben, Nagy Márton dolgozik rajta.
- Családok támogatása - jövő megduplázzák a családi adókedvezményt.
- Munkáshitel nincs, csak diákhitel van - jó, hogy van hitel a tanulásra, de mi van azokkal, akik nem járnak egyetemre? Nekik is el kell kezdeniük az életet, a fiataloknak egyfajta munkáshitelt kell adni.
- Technológiai fejlődéssel lépést tartani - digitalizáció, digitalizáció, digitalizáció!
- És a költségvetésben mindennek meg kell jelennie 2025-ben.