Bővítést szorgalmaz
Orbán szerint a harmadik fontos pont az európai biztonság és védelempolitika, itt lépéseket javasol az európai védelmi ipar megteremtése és a technológiai bázis megerősítése érdekében. Erről szintén november 7-én tárgyalnak majd Budapesten.
A negyedik fontos pont a bővítéspolitika. Orbán szerint a Balkán integrációja nélkül soha nem lesz teljes Európa, éppen ezért a magyar elnökség összehívott egy EU-Nyugat-Balkán csúcstalálkozót. Szerbia nélkül semmilyen bővítés nem lehet sikeres, ezen a téren is előrelépést akar a magyar elnökség alatt.
A mezőgazdaság is fontos téma, hiszen a 2027 utáni költségvetést már elkezdték tervezni.
Ez a magyar elnökség veleje, ha ez megvalósul, akkor valósággá válik az a jelszó, hogy "Make Europe Great Again!" - zárja beszédét Orbán.
A "békemisszióról", amivel az egész elnöksége elindult, és amivel óriási tiltakozást váltott ki, nem beszélt.
- Link másolása
- X (Twitter)
- Tumblr