A CNN már odaadta Georgiát Trumpnak
De az AP még nem. A szavazatszámlálás jelenleg is folyik, de helyi tisztviselők szerint nincs már annyi még nem számolt szavazólap hátra, hogy Harris fordíthasson. Georgia 16 elektori szavazatot jelent.
De az AP még nem. A szavazatszámlálás jelenleg is folyik, de helyi tisztviselők szerint nincs már annyi még nem számolt szavazólap hátra, hogy Harris fordíthasson. Georgia 16 elektori szavazatot jelent.
Ezt a választási kampányának vezetője, Cedric Richmond jelentette be az eseményen, mert megvárják az összes szavazatot és a végeredményt. Washingtonban hajnal 1 lesz lassan, Richmond azt mondta, Harris holnap fog a támogatóihoz szólni.
Az exit pollok alapján kezd összeállni egy előzetes kép arról, hogy a különböző csoportok hogyan szavaztak USA-szerte.
via BBC
Az AP jelentése szerint visszaszerezték a többségüket, miután Ohióban és Nyugat-Virginiában is a jelöltük nyert. A felsőházi többségnek nagy jelentősége lehet: ha Trump lesz az elnök, akkor helyben hagyhatják a legfelsőbb bíróság bíráinak kinevezését és a szövetségi bírák kinevezését, ha pedig Harris, akkor nehezíthetik és akár blokkolhatják is a kinevezéseket.
Egy darab elektori szavazatot szerezve ezzel.
Mivel a csatatérállamok többségében bár szoros az állás, de továbbra is Trump van előnyben.
Négy elektori szavazatot szerezve ezzel. Ez a 10. választás zsinórban, amikor demokrata jelölt nyert.
Alaszkában és Hawaii-on.
Miután Ohióban és Texasban is a republikánus jelölt nyert, már csak egyetlen államban kell győzniük ahhoz, hogy többségük legyen a szenátusban.
jelenti a Guardian helyszíni tudósítója. A kezdeti lelkesedés főleg azután hagyott alább, hogy Trumpot győztesnek hirdették Észak-Karolinában, azóta inkább csendben várakoznak az emberek, illetve voltak, akik hazaindultak (ott most éjfél körül van éppen.) Nem világos, hogy Harris végül fog-e beszélni a Howard Egyetemen összegyűlt támogatói előtt. A választás persze még nem dőlt el, de Trump számára jelenleg sokkal kedvezőbbek az előjelek.
Az AP Kamala Harrisnak adta Virginia államot, 13 elektori szavazatot szerezve így. Trump a legutóbbi két választásán is veszített az államban, ahol 2008 óta mindig a demokraták nyernek.
Az AP a demokrata jelöltnek adta az államot, 5 elektori szavazattal gazdagítva. Számítani lehetett arra, utoljára George W. Bush nyert itt republikánus jelöltként, 2004-ben. Harris nem is kampányolt az államban, de erre ezek szerint nem is volt szükség.
Nyolc elektori szavazatért az AP szerint. Szintén várható volt, 1988 óta demokrata jelöltek nyernek itt.
Az AP jelentése szerint a republikánus jelölt nyert a csatatérállamnak számító Észak-Karolinában, és ez 16 elektori szavazatot jelent a számára. Trump 2016-ban és 2020-ban is nyert itt, de a demokraták nagy erőkkel mozgósítottak ide a kampány során, abban bízva, hogy meg tudják fordítani az államot.
54 elektori szavazatot jelent Kamala Harris számára, hogy megnyerte Kaliforniát: a demokraták felé szavazó államban volt Harris korábban képviselő, illetve főügyész is, úgyhogy erre számítani lehetett.
Idaho államban Trump nyert, zsinórban harmadszor, négy szavazatot jelent ez a számára.
Harris nyerte Washingtont, 12 szavazatot behúzva. Ez sem volt meglepetés, az államban Reagan volt az utolsó győztes republikánus jelölt, 1984-ben.