A Trump-csapat az AP és a CNN szerint a mar-a-lagói birtokon tartott kampányváróról a Palm Beach Convention Centerbe buszozik át, ahol várhatóan Trump beszédet mond majd.
A helyszínen gyülekeznek már a Trump támogatók is.
De az AP még nem. A szavazatszámlálás jelenleg is folyik, de helyi tisztviselők szerint nincs már annyi még nem számolt szavazólap hátra, hogy Harris fordíthasson. Georgia 16 elektori szavazatot jelent.
Ezt a választási kampányának vezetője, Cedric Richmond jelentette be az eseményen, mert megvárják az összes szavazatot és a végeredményt. Washingtonban hajnal 1 lesz lassan, Richmond azt mondta, Harris holnap fog a támogatóihoz szólni.
Az exit pollok alapján kezd összeállni egy előzetes kép arról, ki hogyan szavazott
Az exit pollok alapján kezd összeállni egy előzetes kép arról, hogy a különböző csoportok hogyan szavaztak USA-szerte.
A legfrissebb adatok szerint a nők Kamala Harrisre szavaztak, de talán nem olyan arányban, mint ahogy azt előzetesen várták: a becslések szerint a nők 54%-a Harrisre, 44%-a Donald Trumpra szavazott.
Trump vezet a fehér szavazók körében, Harris pedig a fekete szavazók körében.
A spanyolajkú szavazók körében is Harris vezet, de úgy tűnik, hogy Trump támogatottsága 2020-hoz képest több mint 10 százalékponttal nőtt ebben a csoportban.
A legfrissebb adatok szerint a fiatalabb szavazók többsége Harrist támogatja, míg a középkorú szavazók alig több mint fele Trumpra szavaz. A 65 év feletti korosztály egyenletesen oszlik meg.
Az adatokban szereplő 10 főiskolai végzettségű szavazóból közel hat mondta, hogy Harrisre szavazott, míg a főiskolai végzettséggel nem rendelkezők hasonló arányban szavaztak Trumpra.
Az AP jelentése szerint visszaszerezték a többségüket, miután Ohióban és Nyugat-Virginiában is a jelöltük nyert. A felsőházi többségnek nagy jelentősége lehet: ha Trump lesz az elnök, akkor helyben hagyhatják a legfelsőbb bíróság bíráinak kinevezését és a szövetségi bírák kinevezését, ha pedig Harris, akkor nehezíthetik és akár blokkolhatják is a kinevezéseket.
jelenti a Guardian helyszíni tudósítója. A kezdeti lelkesedés főleg azután hagyott alább, hogy Trumpot győztesnek hirdették Észak-Karolinában, azóta inkább csendben várakoznak az emberek, illetve voltak, akik hazaindultak (ott most éjfél körül van éppen.) Nem világos, hogy Harris végül fog-e beszélni a Howard Egyetemen összegyűlt támogatói előtt. A választás persze még nem dőlt el, de Trump számára jelenleg sokkal kedvezőbbek az előjelek.
Az AP Kamala Harrisnak adta Virginia államot, 13 elektori szavazatot szerezve így. Trump a legutóbbi két választásán is veszített az államban, ahol 2008 óta mindig a demokraták nyernek.
Az AP a demokrata jelöltnek adta az államot, 5 elektori szavazattal gazdagítva. Számítani lehetett arra, utoljára George W. Bush nyert itt republikánus jelöltként, 2004-ben. Harris nem is kampányolt az államban, de erre ezek szerint nem is volt szükség.
Az AP jelentése szerint a republikánus jelölt nyert a csatatérállamnak számító Észak-Karolinában, és ez 16 elektori szavazatot jelent a számára. Trump 2016-ban és 2020-ban is nyert itt, de a demokraták nagy erőkkel mozgósítottak ide a kampány során, abban bízva, hogy meg tudják fordítani az államot.