Virginiában is nyert Harris
Az AP Kamala Harrisnak adta Virginia államot, 13 elektori szavazatot szerezve így. Trump a legutóbbi két választásán is veszített az államban, ahol 2008 óta mindig a demokraták nyernek.
Az AP Kamala Harrisnak adta Virginia államot, 13 elektori szavazatot szerezve így. Trump a legutóbbi két választásán is veszített az államban, ahol 2008 óta mindig a demokraták nyernek.
Az AP a demokrata jelöltnek adta az államot, 5 elektori szavazattal gazdagítva. Számítani lehetett arra, utoljára George W. Bush nyert itt republikánus jelöltként, 2004-ben. Harris nem is kampányolt az államban, de erre ezek szerint nem is volt szükség.
Nyolc elektori szavazatért az AP szerint. Szintén várható volt, 1988 óta demokrata jelöltek nyernek itt.
Az AP jelentése szerint a republikánus jelölt nyert a csatatérállamnak számító Észak-Karolinában, és ez 16 elektori szavazatot jelent a számára. Trump 2016-ban és 2020-ban is nyert itt, de a demokraták nagy erőkkel mozgósítottak ide a kampány során, abban bízva, hogy meg tudják fordítani az államot.
54 elektori szavazatot jelent Kamala Harris számára, hogy megnyerte Kaliforniát: a demokraták felé szavazó államban volt Harris korábban képviselő, illetve főügyész is, úgyhogy erre számítani lehetett.
Idaho államban Trump nyert, zsinórban harmadszor, négy szavazatot jelent ez a számára.
Harris nyerte Washingtont, 12 szavazatot behúzva. Ez sem volt meglepetés, az államban Reagan volt az utolsó győztes republikánus jelölt, 1984-ben.
A floridai Mar-a-Lago-n lévő Trump-rezidencián van a republikánus elnökjelölt eredményvárója bulija, ahol több ismert ember is felbukkant: az idei kampányba nagy erőkkel beleálló Elon Musk mellett az egykori szélsőjobboldali brazil elnök, Jair Bolsonaro fia, Eduardo Bolsonaro, illetve a brit Nigel Farage is ott van, írja az AP.
Az eddig beérkezett adatok és az előrejelzések alapján működő rendszernél most valószínű Trump győzelme.
Az AP jelentése szerint. Az egykor csatatérállamnak számító Iowa 2016-ban és 2020-ban simán Trump-győzelmet hozott.
Az AP jelentése szerint, ezzel hat elektori szavazattal van immár több neki. Papírforma eredmény született, 1964 óta minden választást republikánus jelölt nyert, és Trump zsinórban harmadszor nyer az államban.
Ez három elektori szavazatot jelent a számára. DC nem egy állam, hanem szövetségi körzet, és még soha nem nyert itt republikánus elnökjelölt 1961 óta, amikor a körzet külön szavazati jogot kapott.
A demokrata elnökjelölt megszerezte az állam 10 elektori szavazatát, írja az AP hírügynökség. Colorado egykor lila állam volt, hol a demokrata, hol a republikánus elnökjelöltek nyertek, de az elmúlt két évtizedben a demokraták kerültek többségbe. Az utolsó republikánus elnökjelölt, aki megszerezte Colorado elektori szavazatait, George W. Bush volt 2004-ben. Az állás: 198-109 Trumpnak.
Az AP szerint Trump viszi a hat elektori szavazatot érő Utah államot, ahol Lyndon B. Johnson 1964-es győzelme óta nem nyert demokrata jelölt. Elvitte a Montanát is, ez sem meglepetés, zsinórban harmadik elnökválasztáson győzött itt és vitte a négy elektori szavazatot. Így most 198-99-re vezet Trump.
Missouri államot és a 10 elektori szavazatot is Trumpnak ítélte oda az AP hírügynökség. Az államban 2016-ban és 2020-ban is elsöprő többséggel nyert Trump, és idén is ő volt a favorit. Az elmúlt évtizedben a republikánus párt egyre dominánsabbá vált Missouriban, és ma már az összes állami politikai tisztséget a republikánusok birtokolják. 188-99 Trumpnak.
Korábban Donald Trump stábjától értesült úgy több amerikai csatorna, hogy beszédet fog mondani a republikánus jelölt, most a CNN azt írja, hogy várhatóan Kamala Harris is beszédet fog mondani Washingtonban, függetlenül attól, hogy addig lesz-e győztese a versenynek. Keleti parti idő szerint egyébként lassan este tíz van, és az országban a szavazóhelyek java már bezárt.