A Thyssenkrupp hat év alatt 11 ezer munkahelyet akar leépíteni az acélipari üzletágában

külföld
november 25., 17:34

A Thyssenkrupp acélipari üzletágában a jelenlegi 27 ezerről hat éven belül 16 ezerre csökkentenék a munkahelyek számát. A cég Duisburgban bejelentette, hogy 2030 végéig 5000 munkahelyet szüntetnek meg, további 6000 munkahelyet pedig kiszerveznek külső szolgáltatóknak vagy üzleti értékesítésre. Eichenben egy telephelyet teljesen bezárnak.

Az acél iránti kereslet világszerte csökken, és az ipari csoport most erre reagál. A jövőben 11,5 millió tonna helyett csak 8,7-9 millió tonna acélt fognak évente előállítani. (Az adat az elmúlt pénzügyi év szállítási volumenén alapul.) A cél az, hogy a lehető legtöbb munkavállaló számára hosszú távú perspektívát teremtsünk, ezért kell alkalmazkodni a megváltozott piaci feltételekhez – mondta Dennis Grimm, a Thyssenkrupp acélüzletágának vezetője.

A Thyssenkrupp német ipari konglomerátum üzeme és egy széntüzelésű erőmű Duisburgban 2020. január 23-án.
photo_camera A Thyssenkrupp német ipari konglomerátum üzeme és egy széntüzelésű erőmű Duisburgban 2020. január 23-án. Fotó: INA FASSBENDER/AFP

Duisburgban a jövőben hidrogénnel állítanak elő „zöld acélt”, és Robert Habeck gazdasági miniszter pénzt adott a projekthez. Habeck a Thyssenkrupp Steelnél zajló létszámleépítésekről Berlinben kijelentette: „Acéliparunkat meg kell védeni a verseny nem piaci torzításaitól.” Az acélipar védelme érdekében ezért más EU-s tagállamokkal együtt sikeresen kampányolt az acélipari importtal szembeni jelenlegi EU-s védőintézkedések 2026. június 30-ig való meghosszabbításáért. A miniszter ragaszkodik a zöld acélhoz: „Kiállunk eme egyértelmű kötelezettségvállalás mellett. Fontos, hogy a jövőben is biztosítsuk az acélgyártást.”

A Handelsblatt belső dokumentumokról számol be, amik szerint Miguel López vezérigazgató alapvetően felülvizsgálja a projektet, és forgatókönyveket dolgoz ki a folytatásra. A jelentős állami pénzügyi hozzájárulás ellenére a projekt drága a Thyssenkrupp Steelnek, a munkavállalók pedig aggódnak a munkahelyeikért. (Bild)