A Medián mandátumbecslése alapján kérdezi még mindig a közmédia, hogy továbbra is 66 egyéni mandátumot vár-e a Fidesz (az a mandátumbecslés azt mutatta, hogy a Tisza nagyon erős kétharmadot szerez).
Gulyás szerint továbbra is az a helyzet, hogy a Fidesz-KDNP annyi mandátumot szerezzen, hogy többsége legyen. Szerinte Hann Endrének volt, aki fizetett, hogy ilyen adatot mutasson ki. „Ha valaki pénzért állapítja meg, annak aki fizet, a támogatottsági adatait, az nem kutatás, hanem hamisítás” – mondta Gulyás. Szerinte ennek az a része, hogy olyan hangulatot gerjesszenek a választás után, ami majd nehezen lesz kezelhető, de ez már Hann Endre felelőssége.
A kormány elég pontos kutatásokat lát, ez alapján azt mondja, hogy amiket most a Medián nyilvánosságra hozott, az hamisítás.
– De akkor ez a választás nyitott?
Minden választás nyitott, a 106 egyéni jelöltre még egyetlen szavazatot sem adtak le – felelte Gulyás. De az esélyeket látva úgy látja, hogy a kormánypártoknak esélyük van, hogy jó eredményt érjenek el, akár a vártnál jobbat. A kétharmadot ő mindig kizárta, szerinte az a csodák világába tartozik.