15 perc múlva jönnek a szavazások
- jelenti be Szita Károly. Addig még lesz néhány felszólaló. Most már inkább a támogató hozzászólások hangzanak el, a budapesti kritikákat becsomagolták.
A somogy megyei küldött arról beszél, őszinte szembenézésre van szükség. A polgármesterek nevében azt mondja, ők nem bűnözők vagy elvtársak. Szerinte a szövetség képes megújulni, és ezt meg is kell tenni, de nem lehet ugyanott folytatni, ahogy a választás előtt abbahagyták. Tettekben is hiteles példát kell mutatni, az igazi közösséget személyesen lehet építeni. A megosztásra nem lehet hosszútávon stratégiát építeni - hangzik egy erősebb kritika. A Nemzeti Hitvallás levetetését is kritizálta.