Még két felszólaló jön
Vas megyéből Dudás Zsolt beszél, aki őstermelő, és politikai influenszer. A választási vereség csapásként érte őket, le kell vonni a konklúziókat. 1993 óta Fidesz szavazó, a 2002-es vereség után jelentkezett a pártba. Most úgy érzi, még többet kell tennie. Ő is emlegeti a Fidesz sikereit. A megyék tervezett visszanevezésével kapcsolatban a kommunista korszakot emlegeti. A Tiszát "globalista projektnek" nevezte. Ő is arról beszélt, többen jelentkeztek a helyi szervezetbe. Ő is pozitívan zárta beszédét.
A Veszprém megyei alelnök, Lasztovicza Máté zárja ezt a blokkot. A választási vereséget méltósággal viselik, ez a legfontosabb megállapításuk. Együtt vannak, erősek, és elkötelezettek a polgári oldal megújítása iránt. Szerinte ott elkezdődött a fiatalítás, és még lépnek is be. Ő is hosszan bírálja a Tiszát, gyűlöletkeltésről, tisztogatásról, megfélelmítésről beszél. Szerinte diktatórikus módon próbálják ellehetetlenítei a köztársasági elnököt, és biztos benne, sorra kerülnek a polgármesterek is. Itt azt kell mondaniuk, eddig és ne tovább. Kérdés szerinte, most miért nem aggódik Brüsszel a jogállamiság miatt. "Ebből a szeretetországból nem kérünk" - mondja, és enyhe tapsot kap.