Szemben az F csoport utolsó körének másik meccsével, a belga-horváttal, a Marokkó-Kanadának nem volt nagy tétje. A kanadaiak már kiestek, míg Marokkónak egy döntetlen is elég volt a biztos továbbjutáshoz – sőt, kis szerencsével még egy vereség is beleférhetett.
Az eleve nem nagy tét még kisebb lett, amikor Marokkó már a 4. percben vezetést szerzett, ráadásul a vébé eddigi legkomikusabb góljával. A kanadai kapus Borjan egy védelmi hiba után korrigálni próbált a 16-osán kívül, de pechére ahhoz a Ziyech-hez passzolt, aki a térfél közepéről a kapuba emelt. A 23. percben az észak-afrikaiak meg is duplázták az előnyüket, amikor a szépen kiugratott En-Nesyri olyan szögből rúgott gólt Borjannak, ahonnan egy jó kapusnak nem szabad.
Nem volt világos, hogy a kanadaiak túlzott lelkesedésüknek, frusztrációjuknak, vagy egyéni hiányosságaiknak köszönhetően, de a tét nélküli meccsen végképp felesleges durvaságokkal az első félidőben három megérdemelt sárga lapot is össze tudtak szedni. A marokkóiak viszont inkább látványos egyéni megoldásokkal szórakoztatták a jelentős részben az ő szurkolóikból álló közönséget
A félidő végén a marokkóiak talán elunhatták, hogy eddig senki nem rúgott nekik gólt a vébén, mert Aguerd úgy nyúlt bele egy ártalmatlan kanadai beadásba, hogy az védhetetlenül vágódott Bounou kapus hálójába. Ez volt a torna első öngólja. En-Nesyri a hosszabbításban lőtt még egy szép gólt, de ezt les miatt nem adták meg, így a szünetben Marokkó csak 2:1-re vezetett.
Az egyetlen gólos hátrány elhitette a kanadaiakkal, hogy lehet keresnivalójuk, ezért bátor támadásokkal kezdték a második félidőt, bár helyzetet nem sikerült kidolgozniuk. A marokkóiak viszont mintha már ekkor csak az órát, és persze a csoport másik meccsének eredményét nézték volna.
Kanada egyre közelebb került Bounou kapujához, a csereként beállt, közel 40 éves Hutchinson fejese a 70. percben a felső lécről a gólvonalra vágódott, onnan pedig kifelé. Az utolsó percekben még Borjan kapus is felment egy beíveléshez, aminek eredményeként majdnem kapott egy újabb gólt.
Végül maradt a 2:1, Marokkó 1986 után ismét továbbjutott a csoportkörből. Ráadásul az első helyről, megelőzve a 2018-as világbajnokság ezüst- és bronzérmesét, akiktől még gólt sem kaptak. Joggal ünnepeltek a nézőtéren szurkolóik tízezrei, hiszen kis szerencsével egy relatíve könnyű ellenfelet, például Japánt is kaphatják a nyolcaddöntőben.
Kanada 1986 után másodszor játszott világbajnokságon, és ezúttal legalább gólt tudtak szerezni, még ha pontot nem is. Többnyire lelkes fiatalokból álló válogatottjuk előtt szép jövő állhat.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.