Történelmi léptékű vereséget szenvedett a Liverpooltól a Manchester United

anglia
2023 március 05., 18:33
Salah és Elliott ünneplik a hatodikat
photo_camera Salah és Elliott ünneplik a hatodikat Fotó: PAUL ELLIS/AFP

Lelépte a Liverpool a Manchester United-et a Premier League 26. fordulójában. 7-0 lett a végeredmény.

Ez a két csapat nyerte a legtöbb bajnoki címet az angol labdarúgó-bajnokságok történetében (19-et illetve 20-at), de ilyen különbség még sosem volt a két együttes között.

A meccs illetve az eredmény érdekessége, hogy a bajnokságban a Manchester jobban áll mint a Liverpool és az elmúlt időszakban kifejezetten jó formában volt, a Liverpool pedig csak nemrég kezdett felzárkózni az élmezőnyhöz.

És még érdekesebb az, hogy a 43. percben még 0-0 volt az állás, amikor Cody Gakpo megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

A második félidő elején aztán gyorsan eldőlt a meccs, Darwin Nunez 47. percben és Gakpo 50. percben szerzett újabb góljaival.

A teljes összeomlás a 66. és 88. perc között következett be: 22 perc alatt további négy gólt kapott a United. (Mohammed Salah '66, Nunez '75, Salah '83, Roberto Firmino '88.)

Mohammed Salah a két góljával a Premier League történetének legeredményesebb Liverpool-játékosa lett.

A United így is harmadik a bajnokságban 25 meccsen szerzett 49 ponttal. A Liverpool szintén 25 meccset játszott idáig, 42 pontja van.