Így néz ki Magyarország az új Microsoft Flight Simulator-ban
Videójátékos karrierem kezdetén, kb. 10 évesen repülhettem először egy hidroplánnal a GTA Vice City-ben. Egyből meg is fogalmazódott bennem az igény, hogy de jó lenne egyszer majd elrepülni a saját házam felett egy számítógépes játékban.
Ekkor még nem is sejtettem, hogy röpke 15-20 évvel később a Microsoft fogja a birtokában lévő műholdképeket, térképeket és adatbázisokat, majd a szuperszámítógépei számítókapacitásával lemodellezi az egész Földet, több millió várossal és sok tízezer repülőtérrel együtt, 3D-ben.
Ez a bolygónyi 3D-s modell rengeteg adat, ha mindent egyszerre le akarnánk tölteni, csupán 2 petabyte (2 millió gigabyte) helyet kell felszabadítanunk a merevlemezünkön. Szerencsére a fejlesztők gondoltak azokra is, akiknek nincs otthon egy felesleges szerverparkjuk: azt a területet, ahol éppen repkedünk a repülőgépünkkel, igazából interneten keresztül stream-eljük. Így a stabil, szélessávú internetkapcsolaton túl már csak
- egy nagyon erős PC-re (vagy Xbox-ra),
- 150 gb szabad helyre,
- és egy türelmes élettársra van szükség, akinek nem lesz PTSD-je attól, hogy egész nap Red Bull Air Race-t megszégyenítő rotorzúgások szűrődnek ki a szomszéd szobából.
Ha minden adott, bátran felfedezhetjük az egész világot akkor, amikor a pandémia miatt amúgy is bezuhant a nemzetközi turizmus és a légiközlekedés. Az új Microsoft Flight Simulator-ban szabadon választhatjuk ki, honnan hova akarunk repülni, mi mondjuk meg, milyen legyen az időjárás, csúszkák segítségével még a felhők méretét is szabályozhatjuk. Repülhetünk Cessna kisgépekkel, jet-ekkel és óriás utasszállítokkal is, és ha nem figyelünk oda, könnyen azon kaphatjuk magunkat, hogy lefekvés előtt joystickokat és különböző számítógépes perifériákat nézegetünk, amivel könnyebben lehetne irányítani a repülőket, mint billentyűzettel.
Mi egy hétvége alatt felfedeztük Magyarország legszebb tájait, bőséges galériában gyűjtöttük össze a látnivalókat:
Nem ez egyébként az első repülőszimulátor, amit a Microsoft készített. A Flight Simulator első verziója 1982-ben jelent meg, míg az első szövegszerkesztőjük, a Word csak 1983-ban, sőt, a Windows 1.0 is csak 1985-ben. De már a legutóbbi kiadás, a 2006-os Flight Simulator X felett is jócskán eljárt az idő, ideje volt a frissítésnek.
A Microsoft Flight Simulator 2020 augusztus 18-án jelenik meg PC-re és Xbox-ra, illetve előfizetéses rendszerben elérhető lesz az Xbox Game Pass-ban is.
A próbaverziót a Microsoft biztosította.