Ha még pár hétig nem regisztrálnak újabb fertőzést, lehet reménykedni, hogy az igazán súlyos járványtól megmenekül a magyar mezőgazdaság. A száj- és körömfájás következményei évekig velünk lesznek, a hatásai messze túlmutatnak azon, hogy tömegével kell leölni állatokat.
Ezért lett rosszul több mint 860 ember.
Szerdán a Győr-Moson-Sopron megyei Levélen ütötte fel a fejét a kór.
A Győr-Moson-Sopron megyei Levél marhatelepén 2300 állatot kell leölni.
De a dögkutat körülbelül 5 napig még nem lehet betemetni.
50 év után jelent meg itthon a száj- és körömfájás, a teljes állományt el kell pusztítani ott, ahol felbukkant. Forgalmi korlátozást vezettek be az egész Dunántúlon.
A rendkívül ragályos betegség több, mint 50 év után jelent meg újra hazánkban.
Nem kegyelmezett a Nébih.
Most először bukkant fel az országban ez a vírus, Romániából Zalába szállított állatok hozták be.
Visszahívták a terméket.
A komádi gazdaság körül kijelölték a 3 km sugarú védőkörzetet, és megállapították a 10 km sugarú felügyeleti (megfigyelési) körzetet.
Aki megvette, ne egyen belőle, vigye vissza.
Idegen anyag lehet benne.
Megadták, hogy pontosan melyik termék érintett.
Azt kérik, hogy aki vásárolt belőlük, az ne fogyassza el.