A barcelonai úszó világbajnokságon 200 méter vegyesen, végig vezetve, nagyon magabiztosan nyert Hosszú Katinka. A 24 éves úszó ebben a számban két éve még csak hatodik, 2009-ben bronzérmes volt. Fejlődése azonban a 2011-es világbajnokságon megtört, a tavalyi londoni olimpián a várakozásoktól elmaradva szerepelt. Ezért váltott: ősz óta az edzéseit nem az amerikai úszókat is tréningező Dave Salo, hanem élettársa, Shane Tusup irányítja.
A döntő előtt már magabiztosan nyilatkozott, azt mondta, nem izgul, egyben van mentálisan is, élvezi, hogy esélyesként lép rajtkőre. Jól sikerült a rajtja, már pillangón elment a mezőnytől, csak az volt a kérdés, mennyivel nyer. Végül 2:07.92-nél ált meg az óra, ezzel a londoni olimpián második lett volna (ott 2:11.24-gyel csak hatodik lett ebben a számban). A második helyezett ausztrál Alicia Coutts 2:09:39-et úszott. Az előzetesen legnagyobb ellenfélnek tartott olimpiai bajnok kínai Je Si-ven csak negyedik lett.
A szintén döntős Jakabos Zsuzsanna hatodik lett.
A vb-re nagy formában érkező Hosszú Katinka nyerte a magyar csapat első érmét Barcelonában, de még több számban indul: esélyesnek számít 400 méter vegyesen is,2009-ben nyert már aranyat ebben a számban, és jó esélyei vannak 200 méter pillangón is. Ebben a számban harmadik volt a római 2009-es világbajnokságon. Visszalépett viszont a 100 méteres hátúszásban, pedig délelőtt országos csúccsal a második legjobb időt úszta az előfutamban. A középdöntő azonban nem sokkal az esti finálé előtt volt, és nem akart kockázatatni az időben túl közeli két futammal. A mostani volt a magyar úszósport 21. világbajnoki címe.
A szintén este versenyező Cseh László nem jutott be a 100 méteres hátúszás döntőjébe, 13. lett. Ő is indul még több számban, de favorit egyikben sem.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.