Az Egyesült Államokban tavaly az éves bruttó nemzeti jövedelem több mint felét az ország lakosságának tíz százaléka zsebelte be.
Az igazán gazdagok teljesítettek igazán jól, a leggazdagabb egyszázalékhoz az ország összbevételének több mint húsz százaléka jutott. Amióta bevezették a személyi jövedelemadót 1913-ban, az országban alig mértek hasonlóan magas arányt.
A két közgazdász, Emmanuel Saez és Thomas Piketty tanulmányából az látszik, hogy a 2008-as válság után éledező gazdasági környezetből igazán a nagyon gazdagok tudtak profitálni. A növekvő ingatlanárak és a szárnyaló tőzsde is nekik kedvezett, a jelek szerint a válság nyertesei azok lesznek, akiknek már a válság előtt is jól ment.
Viszont a kilábalás sokaknak sokkal lassabban fog menni: a munkanélküliségi ráta még mindig magas, a cégek pedig nincsenek rászorulva arra, hogy béreket emeljenek. (via Economix)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.