A Gazdasági Versenyhivatal 15 millió forintra büntette a Mekit, mert csirkehús-ételként hirdetett készítményeibe darált csirkebőrt is fölhasznált, így megtévesztette a fogyasztókat, akik, szegények, azt hihették, hogy a csirkés ételekben nincs csirkebőr. (Ezt írta az Index.)
Ez az ítélet úgy baromság, ahogy van, a szokásos multibasztatáson kívül semmi értelme.
A csirkebőr gasztronómiai értéke semmivel sem kisebb (sőt!) ugyanis, mint az állat színhúsáé.
Komoly konyhákon a csirke bőrét sokkal nagyobb becsben tartják, mint a fitnesznáci, taplónyelvű közönség által körülrajongott, valójában ízetlen, fűrészporszáraz mellet. Széll Tamás, a Michelin-csillagos Onyx étterem séfje a Bocuse D'Or szakácsverseny 2012-es európai selejtezőjében például francia feketelábú csirke bőrét kisütve és darálva használta föl egy terrine-ben.
A világ legmenőbb éttermeiben is rendszeresen használnak sült-darált csirkebőrt, akár alaplevekben, akár pástétomokban ízfokozóként, és ezt a legritkább esetben jelzik külön az étlapon. Ezeket is meg kellene büntetnie a sötét GVH-nak.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.