Kétezer dühös utas vert szét egy kínai repülőteret

külföld
2014 február 07., 13:01
comments 8

Február 6-án több mint kétezer dühös utas kezdte el széttörni Henan tartomány egyik repterén a berendezéseket. Ütötték a számítógépeket, meg mindent, amit értek. A dühüket az váltotta ki, hogy a hóhelyzet miatt öt órán át álltak a szolgáltatások a reptéren. A kínai állami média lázadásként számolt be az esetről, a helyszínen a rendőrség próbálta nyugtatni az egybegyűlteket.

photo_camera via​ Sina Weibo

Ez a mostani incidens csak egy azok közül, amik az utóbbi időben kínai reptereken történtek. A felháborodások mögött általában a több órás késések és a nem megfelelően viselkedő személyzet áll.

Kína hamarosan a világ legnagyobb légiforgalmi piaca lehet, 2020-ra 244 reptér lehet az országban. 2011-ben még csak 80 volt. Ezzel persze folyamatosan emelkedik az utasok száma is, viszont a légtérbe ettől még nem engednek fel több repülőt. Amiről amúgy még mindig a katonaság dönt, ezért rengeteg a késés. Egy kínai felmérés szerint 2012-ben a gépek 74,8 százaléka szállt fel és landolt időben.

 A hatóságok most arra próbálják rávenni a reptéri dolgozókat, hogy biztosítsanak jobb ellátást az ott ragadt utasoknak, és főleg, adjanak nekik felvilágosítást a késés okairól.

Korábban is voltak már hasonló tiltakozások, 2008-ban például harminc utas a kifutópályára ült ki, így tiltakozván gépük késése miatt. Persze ettől a gépük még többen késett, de legalább másoké is. Tavaly júliusban utasok megtagadták, hogy leszálljanak egy repülőről, ami két órával a tervezett leszállás után ért csak földet. Addig akartak maradni, amíg kárpótlást nem kapnak. Végül a rendőrség szedte le őket. Tavaly amúgy több tucat verekedés tört ki reptereken. (via QZ)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.