A George Polk-díj a kevés komolyan vehető, újságíróknak osztott elismerések egyike. A hétvégén hirdették ki a nyerteseket.
Ezek 2013 legjobb újságírói és cikkei:
- Glenn Greenwald, Ewen MacAskill, Laura Poitras és Barton Gellman, a Guardian, és a Washington Post újságírói, akik minden idők legnagyobb lehallgatási botrányát leplezték le. Ők hozták nyilvánosságra, hogy az amerikai Nemzetbiztonsági Hivatal, az NSA hogyan figyeli meg emberek millióit. Az ügyről a Guardian tavaly novemberi összefoglalóját itt lehet elolvasni.
- Jim Yardely, a New York Times újságírója egy bangladesi ruhagyár összeomlásáról írt cikket. Pontosan mutatja be az összefüggéseket, a gyerekmunkások halálától, a gazdag gyártulajdonoson át a nyugati vásárlókig, akikhez a gyárban az olcsón előállított ruhák kerültek.
- Andrea Elliott, szintén a New York Timesnak írt a városban élő hajléktalan kislány életéről.
- Eli Saslow cikke a Washington Postban jelent meg. A története egy Washingtonban élő családról szól, akik segélyből próbálják fenntartani magukat, miközben annak összege folyamatosan csökken.
- Rosalind Helderman, Laura Vozzella és Carol Leonnig szintén a Washington Postnál leplezték le Robert F. McDonnell virginiai kormányzó és egy étrend-kiegészítőket forgalmazó gazdag üzletember gyanús ügyeit.
- Shawn Boburg, aki Chris Christie, New Jersey-i kormányzó hídlezárós botrányát pattintotta ki.
- A PBS amerikai közszolgálati tévé két órás leleplező műsora az amerikai fociról, ahol a játékosok súlyos agysérüléseket szenvednek, de a nemzeti liga, az NFL ezt megpróbálja eltitkolni.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.