Gyakran elfelejtik az emberek, hogy Sylvester Stallone-nak két Oscar-jelölése is volt a Rockyért: egy a férfi főszerepért, egy a forgatókönyvért. Egyiket sem vitte el, de a producerekkel ott állt, amikor azok átvették a legjobb filmek járó díjat. Stallone ezután akciósztárként nyomta le a 80-as éveket, majd az 1989-es Tango és Cash és az 1990-es Rocky V után bejelentette, hogy egy vígjátékkal, az Oscarral tér vissza.
Oscar (1991)
Az 1991-es, a nagy gazdasági világválság alatt játszódó vígjáték főhőse egy gengszter, Angelo Provolone (őt játszotta Stallone), aki megpróbál jó útra térni. A film alapja egy 1967-es francia film volt, amiben Louis de Funès játszotta a főszereplőt, aki abban a verzióban nem volt gengszter, de a legfőbb stílusbeli különbséget ez a jelenet mutatja be a legjobban:
A klasszikus, helyzetkomikumra építő vígjáték akár fordulatot is hozhatott volna Stallone karrierjében, de a kritikusok egyáltalán nem voltak elragadtatva, és – bár két hétig a legnézettebb film volt az amerikai mozikban – a nézők sem kértek belőle (a bevétel még a 35 millió dolláros gyártási költséget sem érte el).
A színésznek ez akkora pofon volt, hogy ezután ugyan még próbálkozott az Állj, vagy lő a mamám! című vígjátékkal, de aztán visszatért ahhoz, amiben jó, és megjelent a Cliffhanger, a Pusztító és a Specialista.
Az Oscart 1992-ben három Arany Málna-díjra jelölték (ez az Oscar-díj ellentéte, a legrosszabbak versenye), a legrosszabb színész (Sylvester Stallone), a legrosszabb rendező (John Landis) és a legrosszabb női mellékszereplő (Marisa Tomei) kategóriájában, de ezeket sem nyerte meg.
A film egyébként Európában sikeresebb volt, a magyar tévék rengetegszer leadták 20 év alatt. Most 6,3 ponton áll az IMDB-n. Talán a történelem majd igazságot tesz. (Címlapkép: Brendan McDermid / Reuters)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.