Évek óta rajta volt az Egyesült Államok egyik elit listáján a 32 éves Chérif Kouachi és a 34 éves bátyja, Said – tudta meg a Yahoo News nemzetbiztonsági forrásból. Először csak az egymillió főt tartalmazó listán, a potenciális terroristákkal kapcsolatban álló személyek között tartották őket nyilván, de aztán úgy érezték, beférnek a 47 ezer ember közé, akik nemzetbiztonsági és légiforgalmi kockázatot jelentenek. Hogy pontosan mikor figyelt fel rájuk az USA, nem tudni, de valószínűleg emiatt.
Közben elkezdődött a hajsza harmadik napja. A terroristák előbb az erdőbe, majd Picardy mocsaras vidékébe vetették magukat, itt keresi őket rendőrök és katonák ezrei. A Párizstól 100 km-rel északkeletre található Villers-Cotterêts házait egyesével fésülték át, és Longpont meg Corcy lakosainak is azt mondták, hogy maradjanak otthon, amíg a keresés tart – írja a Guardian.
A rendőrök leginkább attól félnek, hogy a két Kouachi Belgium felé léphet olajra, vagy talán már át is jutottak a köréjük vont hálón. A rendőrök ugyanis nincsenek forró nyomon, csak szemtanúkra tudnak hivatkozni – mondta egy belügyminisztérium tisztviselő a Guardiannek.
A 12 halálos áldozatot követelő párizsi vérengzés 11 sebesültje közül heten elhagyhatták a kórházat, a további négy sérültet súlyos állapotban továbbra is kórházban ápolják, de nincsenek életveszélyben.
A még mindig kórházban ápoltak közül a Le Monde szerint Simon Fieschi webmester állapota a legnyugtalanítóbb. Sydneyben élő barátnője egy ausztrál televíziónak elmondta, hogy Fieschit a vállán találta el egy lövedék, ami áthatolt a tüdején. A férfi gerincoszlopa is megsérült, ezért egyelőre nem lehet tudni, tud-e majd járni, ha felépül. Egyelőre mesterséges kómában tartják és addig semmit nem tudni, amíg fel nem ébresztik – mondta egy másik forrás a Le Monde-nak.
Fabrice Nicolino környezetvédelmi kérdésekkel foglalkozó újságíró rengeteg vért veszített a Charlie Hebdo elleni támadásban. Barátnője a Le Monde-nak elmondta, hogy jelenleg őt is mesterséges kómában tartják, de már nincs életveszélyben.
A Riss művésznéven ismert karikaturista, teljes nevén Laurent Sourisseau 2009 óta a Charlie Hebdo lapigazgatója. Ő a jobb vállán sérült meg, de ő sincs már életveszélyben.
Philippe Lancon író, a Libération című napilap kritikusa, aki a szatirikus hetilapnál is dolgozott, az állkapcsán sérült meg súlyosan. A Le Monde értesülése szerint eszméleténél van, de nem tud beszélni, írásban kommunikál környezetével. Egy sikeresen műtéten már túlesett – írja az MTI.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.