link Forrás

A kínaiak már csak a japán budikban bíznak

TECH
2015 április 05., 05:20
comments 77

Kína és Japán között sosem volt felhőtlen a viszony. Pár évvel ezelőtt a Szenkaku-szigeteket körüli viták odáig fajultak, hogy a tengeren már kisebb atrocitások is történtek, Kína több városában pedig Japán-ellenes tüntetések kezdődtek, amiken a japán áruk elleni bojkottra szólították fel az embereket.

Azonban úgy látszik, hogy nincs az a felkorbácsolt nacionalizmus, ami felül tudná írni az emberek tökéletes vécéélmény utáni vágyait. Napjainkban ez pedig már sokaknak elképzelhetetlen a japán high-tech vécéülőkék nélkül. Bede Márton kollégánk beszámolója szerint például

japán vécére leülni olyan, mint szerető édesanyánk ölébe.

A japán csodaülőkék nem csak fűtöttek, hanem több állású vízsugárral tisztítanak, meleg levegővel szárítanak és még zenélnek is.

Februárban, a holdújév hosszú hétvégéje alatt a kínai vásárlók olyan tömegekben indultak Japánba ülőkékért, hogy attól már a kínai felső vezetés is megrettent. Az általában vásárlásra használt ünnep alatt többet hoztak be high-tech ülőkéből, mint bármilyen más japán termékből. A csodálatos vécéülőkék iránti rajongás pedig felhívta a pártvezetés figyelmét arra, hogy a kínai vásárlók mennyivel jobban bíznak a japán termékekben, mint a hazaiakban. A mérgezett tejpor körüli botrányok óta sokan még a legalapvetőbb fogyasztási cikkeket is inkább Japánból szerzik be. Az ülőke-krízis miatt már Li Ko-Csiang kínai miniszterelnök is megszólalt, aki elvárja a kínai gyártóktól, hogy minőségben mindenképpen érjék utol a japánokat.

(The Economist)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.