Az ok pedig Orbán Viktor újkeletű barátsága Vlagyimir Putyin orosz elnökkel. Jankével Stumpf András készített interjút a Mandineren.
Az író elmondja, könyve elég jól kelt el Lengyelországban, ám miután a magyar miniszterelnök az ukrán válság elmélyülésének közepette meghívta Budapestre Putyint, meghökkent, sőt:
"Nemrég pedig találkozott Putyinnal: elsőként fogadta őt EU-s állam miniszterelnökeként az EU határain belül. Ez nagyon furcsa volt. Nekem személyesen is. Konkrétan sokkot kaptam. Orbán Viktor, a szabadságharcos, aki az elsők között ítélte el a Grúzia elleni orosz agressziót néhány évvel ezelőtt, most fogadja az agresszort? Az ellenséget? Itt ugyanis háború van."
Jankét a kiadója kérte meg, hogy egészítse ki a nyugatos Orbánról és a nyugatos Magyarországról írt könyvét egy fejezettel és egy új előszóval, amely angolul is meg fog jelenni. A szerző szerint Orbán egyszerűen átállt a másik oldalra az ukrán-orosz konfliktusban.
Az író azért is érkezett Magyarországra, hogy utánajárjon a keleti nyitásnak, és Orbán váratlan fordulatának.
Igor Janke könyve „Napastnik” (A csatár) címmel jelent meg Lengyelországban. (Mandiner)
Címlapkép: Igor Janke lengyel újságíró Hajrá Magyarok! – Az Orbán Viktor-sztori egy lengyel újságíró szemével című könyvének bemutatóján Borókai Gábor, a Heti Válasz főszerkesztője, Fodor Gábor, a Magyar Liberális Párt elnöke és a tolmács a 84. Ünnepi Könyvhéten, Székesfehérváron (MTI Fotó: Kovács Tamás)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.