Hétfőn az Országgyűlés elfogadta a szerencsejáték szervezéséről szóló törvény módosítását, amivel gyakorlatilag Andy Vajna és Szima Gábor zsebébe került a magyar online kaszinópiac.
Hétfőn 126 igennel és 65 nemmel fogadta el az Országgyűlés azt a javaslatot, amely szerint távszerencsejátékot, azaz online sportfogadást - a lóversenyfogadás kivételével - kizárólag a Szerencsejáték Zrt. szervezhet. A lóversenynél pedig kizárólag a százszázalékos állami tulajdonban lévő Magyar Lóversenyfogadást Szervező Kft. végezheti a távszerencsejáték-szervezést.
Ezen kívül online kaszinójátékot csak az szervezhet, aki a Magyarországon lévő játékkaszinó üzemeltetési koncessziójával rendelkezik. Ők az online kaszinójáték lebonyolítását a kaszinójáték-szervezésre létrehozott koncessziós társaságon keresztül végezhetik.
Márpedig jelenleg a magyarországi kaszinókoncessziók Andy Vajna és Szima Gábor debreceni milliárdos kezében vannak, így ők szervezhetik majd az online kaszinókat is.
így jelenleg ők ketten irányítják a teljes magyar kaszinópiacot.
A javaslatot benyújtó Bánki Erik eredetileg azt kezdeményezte, hogy az állami adóhatóság legfeljebb két online kaszinó működését engedélyezze. Az összegző módosító javaslat elfogadásával azonban ez úgy változott, hogy az adóhivatal a törvényben 11-re korlátozott összes játékkaszinókoncesszió-jogosult társaságának engedélyezhesse az online kaszinójáték szervezését. Online kaszinóra engedély a hagyományos játékkaszinó-engedély időtartamára adható ki. Ez legfeljebb 10 éves online kaszinójáték-szervezési lehetőséget jelent.
Az összesítő módosító javaslattal az online kaszinójáték szervezése a hagyományos kaszinójáték szervezőjének részjogosítványává vált. Így aztán nem keletkezik számukra kaszinójáték-szervezésért járó koncessziós díjat meghaladó fizetési kötelezettség sem.
Tehát a több bevételért Vajnáéknak ezután sem kell több díjat fizetniük.
Az új szabály életbelépéséig pedig csak október 1-ig kell várniuk. (via napi.hu)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.