Magyar közszereplők bombázzák a Google-t

INTERNET
2015 július 15., 08:23

Összegezte a Google, hogy hányan fordultak hozzájuk a felejtéshez való jogra hivatkozva azért, hogy a kereső bizonyos linkek ignoráljon. Nem automatikus a törlés, indokolni kell, és a Google az alapján dönt. 

A Guardian találta meg a jelentést a forráskódban keresgélve, eszerint döntő többségében magánszemélyek fordulnak a Google-hoz. Számokban ez így néz ki 2014 tavasza óta: a 220 ezer törlési kérelem 95 százaléka magánemberektől származik. Nagyjából a felét találta jogosnak a Google.

De mi az, amiben a magyarok kitüntek a többi nemzet közül? Hát abban, hogy nálunk közszereplők próbálnak eltünteti magukról dolgokat az internetről. Egy év alatt 2200 magyar törlési kérelem érkezett a keresőhöz, ebből 179 közszereplő és 53 politikus volt. Ez így együtt több, mint tíz százalék, sehol másik országban nem ilyen magas az arány.

Magyarországról egy év alatt 2200 törlési kérelem érkezett a Google-höz a felejtéshez való jogra hivatkozva, ebből 179 közszereplő, és 53 politikus volt. A Google általában sokkal elutasítóbb a politikusoktól, közszereplőktől érkező kérelmek esetén, illetve a bűnügyekre és gyerekvédelemre hivatkozó esetekben, ezeknél csak minden ötödiket talál megalapozottnak.

A Guardian cikket szemléző Index azt írja, hogy az összes magyar kérelemből 816-ot (42%) bírált el pozitívan a Google, 842-t elutasítottak, a többi esetben még tart az elbírálás.

A Google szóvivője szerint bár az adatok valóban tőlük származnak, de csak egy kategorizálási teszt része, amit felfüggesztettek, mert nem találták elég megbízhatónak az adatokat.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.