Valamikor régen, de már a Nemzeti Együttműködés rendszerében kiadott egy közleményt a közmédia. 2011 januárban járunk, ezt írták:
"Az MTV Híradója - a francia modell szerint - egyharmad kormány (adminisztráció), egyharmad kormánypártok, egyharmad ellenzéki pártok arányban külön rögzíti az említéseket és a személyes megszólalásokat, és a vizsgált időben is betartották ezt az arányt."
Arra reagáltak ezzel, hogy a Republikon Intézet szerint az MTV hírműsoraiban a Fidesz-KDNP "rendkívüli túlsúlya" érvényesül, az ellenzéki megszólalások pedig szinte teljesen eltűntek.
Tekintsük így alapnak a köztévé által elfogadott 2/3-1/3-os kormány-ellenzék arányt, és vessük össze azzal, amit a médiahatóság mért és publikált a közelmúltban a júniusi hírműsorokról.
Abban a médiahatóság is egyetért, hogy a politikusoknál az említésnél is fontosabb a saját hangú megszólalás. Így ezek az igazán értékes szereplések a hírműsorokban.
A kormánypárt hangja címért zajló versenyben nem most törté élre a Déli Krónika, egyenletesen megbízható teljesítményt nyújt. Így nézet ki ez február és június között. A kis májusi visszaesés átmeneti volt, gyorsan korrigálni tudta a közrádió.
Azon túl, hogy ilyen arányokat mér a médiahatóság, nem történik semmi. Hogy miért, arról itt írtunk bővebben.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.