Ha valakinek van 40 szabad perce, amit könnyű szívvel tölt el egy, a Fidesz terrortörvényéről szóló beszélgetés végignézésével, akkor mindenképp kattintson ide.
A beszélgetésben Németh Szilárd, a Fidesz alelnöke képviseli a kormánypárti álláspontot, azaz azt, hogy a kormánynak meg kell kapnia a felhatalmazást arra, hogy lényegében bármikor, amikor csak akar, terrorveszély-helyzetet hirdessen, és rendeletekkel kormányozhasson.
A Németh Szilárd csatacirkáló ellen az ellenzék is nehézfegyvereztet bocsátott vízre: a Schiffer András és Harangozó Tamás torpedórombolókat.
A beszélgetésből semmi új nem derül ki, de elképesztően tanulságos nézni, ahogyan Schiffer és Harangozó a józan észt próbálja számon kérni a fideszes javaslaton. Németh azonban olyan nyugalommal pufogtatja a kormány semmitmondó jelszavait, hogy már most látszik: a Németh-féle betonvédelem évek múlva kötelező tananyag lesz majd a Fidelitas-akadémiákon.
Vitapartnerei csak nagyon ritkán tudják rákényszeríteni a Fidesz alelnökét, hogy a tárgyról beszéljen, de amikor ez mégis sikerül, Németh olyan mondatokkal üti el a számonkérést, mint:
Műsorvezető: „Mi a baj azzal, hogy nyolc napra megkapják a felhatalmazást, és utána menni kell a parlamenthez?”
Németh: „Itt nem a napokról van szó, itt elvek... elvekkel nem érdemes szerintem vitatkozni.”
vagy:
„A demokráciát nem a magyar kormánytól kell félteni, az európai létformát nem a magyar kormánytól kell félteni, a szociális biztonságot nem a magyar kormánytól kell félteni.”
Azt persze az ellenzékiek is tudják, hogy ez a terrortörvény csak egy kommunikációs játék, amihez a Fidesz annyira nem is igyekszik megszerezni a kétharmados parlamenti támogatást, csupán arra jó, hogy megint legyen pár hónapig valami, amiről beszél a magyar közélet.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.