Egy szabadhelyi hekker döntheti el az amerikai elnökválasztás sorsát

bűnügy
2016 május 05., 08:31
comments 44

Marcel Lazar Lehelt 2014-ben fogta el a román TEK, a DIICOT, de addigra késő volt: a Guccifer néven ismert, a romániai Arad megyében, Szabadhelyen élő, 43 éves hekker addigra számtalan amerikai politikus és híressség weboldalát és email-accountját feltörte Colin Powelltől a Rockefeller család tagjaiig.

Guccifernek köszönhető az elmúlt évek egyik legsúlyosabb leleplezése: még 2013-ban ő derítette ki, hogy Hillary Clinton külügyminiszterként egy magán-emailcímet, a

hdr22@clintonemail.com-ot

használta hivatalos ügyekben való levelezésre, ami a hatályos amerikai törvények értelmében szigorúan tilos. Guccifer behatolt egy Fehér házbeli alkalmazott, Sidney Blumenthal levelezésébe, és a sajtónak szétküldött screenshotokkal bizonyította, hogy Blumenthal Clinton magán-emailcímére küldött különböző titkosszolgálati jelentéseket, többek között a bengázi amerikai diplomáciai képviselet ellen intézett 2012-es támadásról.

Clinton és kampánystábja mindeddig határozottan cáfolta, hogy az elnökjelölt hivatalos ügyek intézésére használt házi emailszerverét bárki feltörte volna, de Guccifer, akit Romániában hétéves börtönbüntetésre ítéltek, egy a börtönből adott Fox News-interjúban közölte: igenis behatolt a szerverre, "kábé kétszer", bár akkoriban úgy gondolta, nincs ott semmi érdekes.

Ha viszont tényleg betört, az azt jelenti, hogy Clinton törvénysértő magatartása hozzájárult ahhoz, hogy amerikai titkok kerülhettek napvilágra - Guccifer azt állítja, hogy még 2 gigabájtnyi adat van a birtokában, amit eddig nem hozott nyilvánosságra, és ez akár Clinton elnökségébe is kerülhet.

3.: Irán.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.