Több százmilliós támogatást adott a kormány nem létező fogászatoknak

bűnügy
2016 május 14., 04:15
comments 110

A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) több olyan támogatási szerződést is vizsgál, amiben olyan fogászatoknak kaptak több százmilliós támogatást, amik valószínűleg soha nem is működtek. Ezekről a szerződésekről már a Jobbik és az MSZP képviselői is kérdezték Tállai Andrást, az NGM államtitkárát, de nem kaptak érdemi választ azon túl, hogy jelenleg vizsgálat folyik az ügyben.

A támogatás forrása az Innováció a fogászatban című uniós pályázat volt, ami a fogászatok eszközbeszerzését, esetleg a fogászok bérét támogatta.

A Magyar Nemzet szerint legalább 11 olyan fogászatot is támogattak egyenként 28-29 millió forinttal, amik sosem üzemeltek fogászatként. A nyertesek között van ugyanis 11 cég, amik székhelye ugyanoda van bejegyezve, a II. kerületi Bajvívó utcába. Ezen a címen viszont nincs, és a szomszédok szerint soha nem is volt fogászat.

A 11 cég összesen 318 milliós támogatást kapott.

A 11 cég tulajdonosa is ugyanaz az ember, mindegyik céget egy Dankó István Zoltán nevű magánszemély vette meg 2014-ben. A társaságok előző tulajdonosait kivétel nélkül 2012-ben és 2013-ban jegyezték be, azaz nem sokkal azelőtt, hogy több tízmilliót nyertek volna a pályázaton. A korábbi tulajdonosok közül a nevük alapján öten nem magyar származásúak. A korábbi tulajdonosok többsége nem elérhető, ahogyan maguk a fogászatok sem, hiszen még honlapjuk sincs, a cégadatbázisban lévő elérhetőségeken pedig senki nem reagál.

A fogászatok korábbi tulajdonosai viszont kapcsolatban állnak egymással, ugyanis vannak köztük olyanok is, akik később együtt nyitottak rendelőt Budapesten.

(A címlapi kép egy finn fogászatban készült, és a Wikipédiáról van.)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.