Svájc elkészült a világ leghosszabb alagútjával

közlekedés
  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn

A közel két évtizedig tartó építési munkák után Svájcban megnyitották a világ leghosszabb vasúti alagútját. A Gotthard-alagút 57 kilométer hosszú, és az Alpok alatt áthaladva biztosít összeköttetést Észak- és Dél-Európa között.Fotó: AFP/Fabrice Coffrini

A svájciak szerint a Gotthard újranyitása forradalmasítani fogja az áruszállítást, mivel ezen az útvonalon kiválthatja a tehergépkocsikat. Az elkészült alagút megnyitóján Angela Merkel német kancellár, Francois Hollande francia elnök és Matteo Renzi olasz miniszterelnök is ott voltak.

A Gotthard megépítése 12 milliárd dollárba került. A gigaprojekt elindításáról a svájci állampolgárok 1992-ben népszavazáson dönthettek.

Az építkezés pedig időre és a tervezett költségeken belül elkészült. Várhatóan fontos vasúti összeköttetést biztosít majd Rotterdam és Genova között. Az alagút teljes üzemben csak decembertől üzemel majd. A Gotthard megnyitásával a Milánó és Zürich közötti út egy egész órával rövidebb lesz. (BBC)