„Ha nagyon nem szeretsz hazudni, de mégis arra vágysz, hogy elmondhasd, iPhone-tulajdonos vagy, akkor ez a te módszered. Vegyél kb. ötezer forintért egy Myphone-t, így ha élőszóban olyanokat mondasz, hogy »Nekem Myphone-om van!« vagy »Visszahívását várom, Myphone feltöltve! :)«, akkor az előző szó végén lévő m és a Myphone első hangja összemosódik, tehát mindenki azt fogja hinni, hogy iPhone-od van” – javasolta ötletként Márk a Myphone vásárlását mindazoknak, akik nem tudnak vagy nem akarnak többszázezer forintot költeni a legújabb iPhone-ra, de közben szeretnék azt mondani, hogy van nekik.
Ez csak vicc volt, de mint kiderült, annak is rossz. Márk persze nem tudhatta azt, amit olvasónk, Imre a saját bőrén is megtapasztalt:
hogy a Fülöp-szigeteki technológiai szektor olcsó csodája átverés.
Abban az értelemben, hogy a készülék a felhasználó tudta nélkül ezerszámra küld kézbesíthetetlen üzeneteket - és ez még a jobbik eset, mert küldhetne emeltdíjas sms-eket is a tudtunkon kívül -, túlterhelve ezzel a szolgáltató hálózatát.
Pont ezért a Vodafone Magyarország már le is tiltotta hálózatából a Myphone 3300-as típust.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.