"Nizzában menekültek az emberek a kamion elől. Akik Afrikából, vagy Ázsiából jönnek, pont ezt teszik"

migráció
2016 augusztus 08., 07:54
comments 421

A 24.hu készített interjút dr. Fabiny Tamás evangélikus püspökkel, aki elmondta, hogy vértanúnak tekinti a francia papot, aki mise közben gyilkoltak meg az Iszlám Állammal szimpatizáló terroristák.

"Ugyanakkor azt gondolom, hogy minden egyes emberélet fontos. Ugyanilyen fájdalmas egy Szíriában, vagy Törökországban megölt embernek a halála. Vagy egy Bangladseben felrobbantott embernek a halála. Azért, mert engem érzelmileg jobban megérint, és közelebb van hozzám a francia eset, attól még ugyanolyan fájdalmas számomra annak a névtelen embernek az elpusztulása is, akit hasonlóképpen gyilkoltak meg,"

tette hozzá Fabiny, aki a szerint sehol sincs megírva, hogy európainak több joga lenne a biztonságra mint egy afrikai embernek. A püspök példaként a nizzai terrortámadást hozta fel:

"az elkövető célzottan ráhúzta a kocsit az emberekre, és próbálta őket elgázolni. Az emberek mást sem tettek, csak menekültek a teherautó elől. Akik Afrikából és Ázsiából jöttek, azok pont ezt teszik. Menekülnek egy őket életveszélyesen fenyegető teherautó elől, amit az éhínség és a háború jelent."

Az evangélikus lelkész kijelentette, hogy az az érv, hogy meg kell védeni a keresztény Európát az iszlamizációtól, nem igaz.

"A keresztény Európa a szekularizálódással és az emberek elvallástalanodásával már megszűnt. Már bocsánat, de engem nem tud meghatni, amikor azok hullatnak krokodilkönnyeket a keresztény Európáért, akik nem keresztelik meg a gyerekeiket, nem járnak templomba, nem keresik a kereszténység útját,"

mondta Fabiny Tamás.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.