Több mint kétszeresére nőtt a homofób támadások száma Angliában a Brexit óta

külföld
2016 október 09., 09:29

A tavaly július, augusztus és szeptemberi adatokhoz képest 147 százalékkal nőtt a leszbikus, meleg, biszexuális és transznemű (LMBT) közösség ellen elkövetett bűncselekmények száma Angliában.

Az adat a Galop nevű angol melegjogi szervezet 476 LMBT-személyt bevonó közvélemény-kutatásából származik, de a rendőrségi statisztikákból az is kiderül, az etnikai és vallási kisebbségek ellen elkövetett bűncselekmények száma is növekszik a népszavazás óta.

photo_camera A 2016-os londoni Pride / Chris J Ratcliffe / Getty Images

Az Európai Unióból való kilépésről szóló népszavazás június 23-án volt. Az azelőtti és azutáni héten a rendőrség több mint háromezer etnikai, vallási és szexuális kisebbségek ellen elkövetett bűncselekményt regisztrált, ami 42 százalékkal több, mint az egy évvel ezelőtti átlag.

Elemzők szerint a növekvő tendencia a Brexit miatt van. Egy angol emberijogi szervezet (EHRC) elnöke, David Isaac szerint a népszavazás eredménye

legitimizálta a gyűlöletet és azt az üzenetet közvetíti, egyes társadalmi csoportok értékesebbek, mint mások.

A Galop által végzett felmérésben ötből négy résztvevő állította, hogy élete során érte már homofób támadás, de csak negyedük tett feljelentést. Azoknak a fele, akik jelentették az ügyet, nincsen megelégedve a rendőrség munkájával.

Egy kormányzati szóvivő hozzászólt a homofób bűncselekményeket vizsgáló felmérés eredményéhez. Szerinte egy élhető Nagy-Britanniában nem lehet tolerálni, hogy valakit a szexuális irányultsága miatt támadás vagy gyűlölet érjen, ezért a kormány további lépésekre készül az ügyben. (Guardian)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.