Theresa May hivatalának szóvivője szerint a csütörtöki bírósági döntés, ami szerint a parlament hozzájárulása kell a brexithez, nem fogja lelassítani az eredeti terveket, melyek szerint 2017 márciusáig Nagy-Britannia kormánya élesíti a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelyét.
Ennek ellenére a kormány fellebbezést nyújt be a döntés ellen, erősítette meg a szóvivő is.
A bírósági döntés meglehetősen felkorbácsolta a szenvedélyeket az országban, ahol számos egykori maradásparti politikus most abban bízik, hogy ennek köszönhetően elmaradhat a brexit, vagy legalábbis annak a kemény változata. A döntés iránt érdeklődést tanúsított a skót kormány is, a skót első miniszter, Nicola Sturgeon arról beszélt, hogy kormányuk aktívan gondolkodik azon, hogy beszálljanak-e a következő jogi ütközetbe a brit kormánnyal szemben arról, hogy a kormánynak elég felhatalmazást adott-e önmagában csak a népszavazás az 50. cikkely élesítéséhez.
A konzervatív párt képviselői között viszont akadtak, akik szerint a döntés ahhoz vezethet, hogy May előrehozott választásokat fog kiírni.
Az is nagy kérdés, hogy ha a parlamentnek szavaznia kéne, abból mi sülne ki: vannak, akik szerint a képviselők természetesen tiszteletben tartanák a népszavazás eredményét, ezért a kilépésre szavaznának. Ugyanakkor persze biztosra venni ilyesmit nem lehet előre. (Guardian)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.