A brexitre szavazó munkásosztály tagjainak nyújtana gazdasági segítséget Theresa May

külföld
2016 november 16., 07:37

Komoly viták zajlottak a brit kormányban az elmúlt hetekben, mivel Theresa May miniszterelnök a jövő héten fogja tartani első nagyobb, gazdasági vonatkozású beszédét és a célja az, hogy ebben olyan intézkedéseket jelenthessen be, ami a munkásosztály tagjainak ígér segítséget.

A kormányban csak 'jams'-ként (just about managing, kb. akik épp csak elevickélnek, hónapról hónapra élnek) leírt csoport helyzetének kezeléséről May elsősorban May és Philip Hammond pénzügyminiszterrel vitázott.

A Financial Times összefoglalója szerint Hammond, elsősorban a lassú növekedés és a brexit jelentette bizonytalanságok miatt infrastruktúrafejlesztésben és a termelékenység növelésében gondolkodott, de May kifejezetten olyan programot akart, ami a globalizáció veszteseiként is leírt társadalmi csoport mindennapjain segít.

Ők azok, akik jellemzően idén a brexitre szavaztak, és akiknek gazdasági helyzete a közeljövőben épp a brexit miatt akár tovább is romolhat: az emelkedő infláció és a gyengülő font is betehet nekik.

(PRAKASH SINGH / AFP)
photo_camera (PRAKASH SINGH / AFP)

A jövő szerdán bejelentendő csomag tartalmáról számos találgatás látott napvilágot, ahogy arról is, hogy kifejezetten feszült összecsapások voltak a kormányban a kérdés miatt. A hírek szerint Hammond szerint egy konzervatív kormány akkor tud igazán segíteni a dolgozó embereknek, ha hatékonyan működtetik a gazdaságot, míg May ennél direktebb segítséget akar.

Közben újabb brexitügyi botrányt jelent az országban, hogy kiszivárgott a külső tanácsadónak felkért Deloitte jelentése, ami arról szól, hogy a brit közigazgatás nincs felkészülve a kilépésére, a közszolgák nincsenek elegen és nem is rendelkeznek a megfelelő képességekkel, hogy sikeresen levezényeljenek egy brexitet.

A jelentésnek egyelőre annyi következménye van, hogy sajtóhírek szerint a Deloitte többet nem fog kormányzati megrendelést kapni, hiába kértek elnézést a szivárgás miatt. (Politico, Financial Times)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.