A kínai közösségi médiában villámgyorsan terjedni kezdett egy egyéves fotó, amin egy lány több tucat iPhone előtt ül, és nyomkodja a telefonokat:
A felhasználók szerint a lány éppen alkalmazásokat töltöget le. Ez azért jó, mert ha egy alkalmazást nagyon sokszor letöltenek, akkor az bekerül az Apple Strore vagy Androidos telefonoknál a Google Play legnépszerűbb alkalmazásai közé. Ezeket az alkalmazásokat az áruházak külön listázzák, így ha egy app felkerül erre a listára, akkor onnan még több emberhez ér el.
Tehát felkerülni nehéz, de onnan már könnyű dolga van egy alkalmazás fejlesztőjének.
A kínai Taobao nevű online-piactéren több eladó is reklámoz olyan szolgáltatást, ami feljuttat egy-egy alkalmazást a legnépszerűbb 10 app közé. A dolog ára nagyjából 11 ezer dollár körül alakul, majd hetente 65 ezer dollár a pozíció megtartásáért.
Az appfejlesztők között évek óta beszélnek arról, hogy a nagy fejlesztőcégek gyakorlatilag kibérelték maguknak a legnépszerűbb alkalmazások helyeit azzal, hogy klikkfarmereknek fizetnek egy rakás pénzt. Ezek a klikkfarmerek aztán folyamatosan letöltögetik az alkalmazásokat, ezzel megtartva ezzel az app népszerű pozícióját.
Ezért kavart nagy port ez a kép, amit eredetileg is azzal a leírással posztoltak, hogy egy keményen dolgozó Apple Store-os klikkfarmer látható rajta. Az Apple igyekszik megakadályozni azt, hogy a letöltéseit számítógépről, erre létrehozott programokkal manipulálják. Sokak szerint ezért van szükség arra, hogy a klikkfarmerek manuálisan töltögessék le a megrendelőjük alkalmazásait egy rakás telefonra. (BoingBoing)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.