A londoni parlament felső kamarája, a Lordok Háza módosítások nélkül véglegesítette hétfőn azt a kormányzati határozattervezetet, amelynek törvényhozási elfogadása a brit legfelső bíróság januári döntése alapján szükséges volt Brexithez vezető folyamat hivatalos elindításához.
A felsőház hétfő éjjeli végszavazásával véget ért a többhetes parlamenti eljárás, és
ezután Theresa May brit miniszterelnök a Lisszaboni Szerződés 50. cikkelye alapján bármikor hivatalos értesítést küldhet Brüsszelnek arról, hogy az Egyesült Királyság ki akar lépni az Európai Unióból.
Az 50. cikkely szabályozza - és aktiválása hivatalosan elindítja - a kilépési folyamatot.
Az előzetes értesülések arról szóltak, hogy Theresa May akár ezen a héten bejelentheti az 50. cikkely aktiválását, de a Downing Street hétfőn ezt kizárta. A miniszterelnöki hivatal szóvivője szerint a kormányfő várhatóan március utolsó hetében küld értesítést az EU-nak a kilépési folyamat elindításáról.
Miután a brit a brit legfelső bíróság úgy döntött, hogy az EU-ból való kilépési folyamat megkezdéséhez a brit parlament jóváhagyására is szükség van, a kritikusok a demokrácia és a népakarat ellenségeinek nevezték a bírákat, de sokan örültek is a döntésnek, mert abban reménykedtek, hogy a parlament ezzel a Brexit-népszavazáson kinyilvánított akarattal szembemenve, akár meg is akadályozhatja a kilépést. (via MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.