Már Schmidt Mária mércéje szerint sem elkötelezett a szabadságjogok iránt Magyarország

POLITIKA
2017 március 29., 19:21
photo_camera Schmidt Mária. Kép: Botos Tamás

A keddi és szerdai fejlemények után érdemes felidézni, mit írt CEU-ügyben Schmidt Mária februárban a közmédiás Látszószög blogon. A poszt azután jelent meg, hogy a Schmidt által legyalult Figyelő pendítette meg először, hogy nem olyan biztos az egyetem budapesti jövője.

A nyitott társadalom és a liberális forradalom című posztjában Schmidt hosszan és szenvedélyesen gyalázza Soros Györgyöt, a CEU-t és Michael Ignatieff rektort. Soros szerinte „megtestesít mindent, amit megvetésre érdemesnek tartunk”.

„Soros, ma annyit tesz, mint liberális, a liberális annyit, hogy SZDSZ, vagyis utálatos, nemzetietlen, arrogáns és vállalhatatlan.”

A szöveg ebben a szellemben folytatódik, majd a végén eljut oda, hogy a CEU Soros előretolt helyőrsége, ezen keresztül akarja befolyásolni a politikát. A szöveg így fejeződik be:

„A demokratikus Magyarország erejét, magabiztosságát és a szabadságjogok iránti elkötelezettségét bizonyítja, hogy nálunk mindezek ellenére, mindezt zavartalanul megteheti.”

Függetlenül attól, hogy igaza van-e Schmidtnek a CEU-ról, vagy sem, végül is ez a demokrácia maga: a politikai ellenfelet akármilyen keményen lehet gyalázni, de a létét nem kérdőjelezik meg.

Ezen a héten aztán a CEU zavartalan működésében némi zavart okozott, hogy Balog Zoltán miniszter beterjesztett egy törtvényjavaslatot, ami gyakorlatilag ellehetetlenítené a Magyarországi létét. Amiből a Schmidt Mária-féle meghatározás szerint le lehet vonni a következtetést a demokratikus Magyarország 

  •  erejéről
  • magabiztosságáról
  • és a szabadságjogok iránti elkötelezettségéről.

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.