Putyin kész megsemmisíteni a fenyegetést, ha Svédország csatlakozni akarna a NATO-hoz

külföld
  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn

Ha Svédország csatlakozik a NATO-hoz, azt fenyegetésként fogjuk értékelni, mivel úgy látjuk, akkor Svédország felől is közelítene felénk a katonai blokk infrastruktúrája. Ez fenyegetés Oroszország számára, ezért

azon fogunk gondolkodni, hogyan semmisítsük meg [iktassuk ki] ezt a fenyegetést.”

– mondta az orosz elnök, Vlagyimir Putyin az Itar-Tassz orosz állami hírügynökségnek. A kicsit erősre sikerült megfogalmazást tompítani igyekezett:

„Ez nem jelenti azt, hogy hisztérikusan Svédországra irányítanánk az atomrakétáinkat. De muszáj lesz tennünk valamit, hiszen ez egy Oroszországgal szembeni fenyegetés”

– mondta. Azt is hozzátette, hogy csak egy beteg ember képzelheti azt, hogy Oroszország katonailag megtámadná Svédországot, de szerinte "a NATO-tagság semmit nem adna hozzá Svédország katonai védelméhez".

Vlagyimir Putyin egyébként interjút adott az NBC új tévébemondójának, Meggyn Kelly-nek is egy eseményen. Putyin, amellett, hogy ezúttal kikérte magának, hogy az orosz állam állna az amerikai választás befolyásolására irányuló kísérletek mögött,

Forrás

érdekes módon pont ugyanazokkal a szavakkal beszélt a NATO-ról, mint Donald Trump szokott, tehát hogy a katonai szövetség egy idejétmúlt konstrukció.

„A NATO a Szovjetunió elleni eszközként jött létre a hidegháború idején. Most már nincs Szovjetunió.”

(Newsweek, NBC)