Apró, de annál érzékenyebb hiba: a Donald Trump és a kínai elnök Hszi Csinping találkozójáról kiadott összefoglaló szerkesztője meg akart spórolni egy szót abból a szóösszetételből, ami jelzi, melyik országnak is az elnöke Hszi.
Csakhogy a Kínai Népköztársaság mellett van egy Kínai Köztársaság is, amit a könnyebb érthetőség kedvéért Tajvannak szoktak nevezni – már azok az országok, amelyek egyáltalán elismerik a létezését, nem úgy, mint a szárazföldi Kína(i Népköztársaság). Az amerikai külügyminisztérium szerkesztője viszont vagy nagyon sietett, vagy nem volt tisztában ezzel, mindenesetre a Trump-Hszi találkozó összefoglalójából lemaradt a "nép" a "köztársaságból":
Az amerikai külügyminisztériumban jelenleg rengeteg a betöltetlen álláshely, és nem kizárt, hogy ezekre nem is fognak senkit felvenni a jövőben, mivel Trump kb. 30 százalékkal kevesebb pénzt fordítana az amerikai diplomáciára a költségvetési terveiben. A minisztériumban sokan panaszkodnak arra, hogy ennek az előkészítő-szervező munka látja kárát, többek között.
Nem ez az első érdekes húzás a Trump-Kína-Tajvan kapcsolatban: egyik legelső húzásaként Donald Trump fogadta a tajvani elnök hívását, amivel akkor felbőszítette a kínaiakat. Trump egy darabig lebegtette, hogy az USA akár hivatalosan is elismerhetné Tajvan szuverenitását – ezzel felborítva a kínaiaknak nagyon fontos "egy Kína"-politikát –, de néhány hét után visszatáncolt. (Bloomberg)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.