Nemkívánatos Miskolcon a Soros György által alapított Nyílt Társadalom Alapítvány

POLITIKA
2017 december 11., 15:42
comments 131

Bár fel sem merült, hogy Miskolcon is támogatna programokat a Soros György által alapított Nyílt Társadalom Alapítvány, a város polgármestere sajtótájékoztatót tartott hétfőn, hogy kijelentse:

az alapítvány nemkívánatos a borsodi megyeszékhelyen. 

A fideszes Kriza Ákos elmondta, hogy ő is nagyra értékei a civil társadalom önszerveződését, de szerinte "a Soros-féle szerveződések azonban se nem önszerveződőek, se nem önkéntesek, inkább felülről szervezett zsoldosok."

"A Soros-hálózat hazai terjeszkedését mindezek alapján károsnak és a magyar állampolgárok akarata elleninek kell minősíteni,"

mondta a miskolci polgármester.

"Ezúton szeretném jelezni, hogy nem engedem meg azt, hogy bárki ezt a nyugalmat megzavarja, és városunkba telepedjen azért, hogy olyan bevándorláspolitikát terjesszen a miskolciak körében, amelyre a miskolciak már többször nemet mondtak. Tartsuk tiszteletben ezt a véleményt, és aki nem ezt teszi, az nem más mint provokátor, aki megbontja városunk nehezen elért nyugalmát,"

tette hozzá. Kriza közölte: minderről levélben fogja megkeresni a Nyílt Társadalom Alapítványt. (MTI)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.