Az ügyészség sajnos semmit se mondhat a Tiborcz István ügyletei miatt indult vizsgálatról

politika
  • Link másolása
  • Facebook
  • X (Twitter)
  • Tumblr
  • LinkedIn

Mesterházy Attila, az MSZP parlamenti képviselője és egykori elnöke hét kérdést címzett Polt Péter legfőbb ügyésznek az Elios-ügyről, és arról, hogy mit tesz a magyar ügyészség - amely 2015-16-ban egyszer már nem talált bűncselekményt az ügyben - az OLAF jelentése után.

Polt Péter ránézésre terjedelmes választ adott, de a trükk az, hogy az első oldalon mindössze megismételte Mesterházy részletes kérdéseinek címeit. Maga a válasz valójában csak három mondat, abból is egy arról szól, hogy a nyomozás érdekeire tekintettel nem adhat tájékoztatást a már elvégzett és a tervezett nyomozati cselekményekről.

Mert amúgy az ügyészség "a minden esetben alkalmazott protokoll szerint" nyomozást rendelt el az OLAF-jelentés alapján az ügyben, amiben egyszer már nem talált bűncselekményt. (Via HVG)