Több száz katasztrófamentő egész éjjel kutatott túlélők után a genovai hídomlás helyszínén, és csütörtökön napközben is folytatják a munkát. A rendőrökkel és mentőkkel együtt mintegy ezren dolgoznak ott. Kedden több tucat jármű zuhant a 45 méteres mélységbe, amikor összeomlott a Morandi híd.
A rendőrség szerint 26-an meghaltak, 15-en súlyosan megsérültek, 12 embert pedig még keresnek. Giuseppe Conte miniszterelnök szerint az áldozatok száma még nőhet, az ANSA hírügynökség már 35 halottról számolt be.
A környékről több mint 400 embert telepítettek ki, mivel tartani lehet attól, hogy a híd további részei is leomlanak. A polgári védelem szerint a lezúduló híddarabok nem öltek meg mindenkit a híd alatt, a tűzoltók hallották a romok alól a túlélők kiabálását.
Az olasz tűzoltóság közzétette egy videót arról, ahogy egy levegőben lógó roncsból mentenek ki egy sérültet.
A Morandi híd állapotával kapcsolatban ellentmondásos információk kerültek a híradásokba. Az AFP szerint már megépítésétől kezdve szerkezeti problémák voltak a híddal, rendszeresen ki kellett javítani rajta a repedéseket és az elmálló betont. A híd fenntartója, az Autostrade (ASPI) cég szerint viszont a tragédia teljesen váratlanul következett be, semmi jel sem utalt arra, hogy a híd veszélyes, ráadásul folyamatosan ellenőrizték az állapotát, nem csak úgy, ahogy a törvény előírja.
Edoardo Rixi, az infrastruktúráért felelő miniszterhelyettes az ANSA hírügynökségnek azt mondta, hogy szerinte az egész hidat el kell majd bontani, ami súlyos közlekedési problémát fog okozni. (BBC/Reuters/MTI)
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.