A bírák úgy döntöttek, a bíróság hatáskörébe tartozik a rohingya kisebbség elleni erőszakhullám kivizsgálása - írja az AP. Először is azt fogják vizsgálni, van-e elegendő bizonyíték ahhoz, hogy teljes körű nyomozást indítsanak, ennek mielőbb meg is kell kezdődnie.
Az ENSZ augusztusban tette közzé jelentését, melyben a mianmari főparancsnok és három tábornok bíróság elé állítását javasolta. A szervezet vizsgálóbizottsága szerint amit a mianmari hadsereg csinál a rohingyákkal, az népirtás. A jelentésben kitértek Aung Szan Szú Kji felelősségére is, akitől múlt héten újabb díjat vettek vissza. Őt azért kritizálják, mert semmit sem tett, hogy megállítsa a vérengzést.
Mianmar nem tagja a Nemzetközi Büntetőbíróságnak, de Banglades igen.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.