Svédországban a civilszektor is rengeteg kezdeményezésen keresztül segít a bevándorlók integrálásában.
Az egyik legsikeresebb projekt, a Yalla Trappan a nőkre koncentrál.
Sok menekült olyan társadalmakból érkezik, ahol a nők szerepéről gyökeresen máshogy gondolkodnak, mint Európában; a férfiak alárendeltjeiként kezelik őket.
Éppen ezért több ország is küszködik azzal, hogyan terjessze el az európai normákat a muszlim családokban.
A Yalla Trappannál a bevándorló nők azzal kereshetik a kenyerüket, amihez már értenek: varrással, főzéssel, takarítással.
Az első munkahelyen szerzett tapasztalat és a tanulás sokkal versenyképesebbé teszi őket a munkaerőpiacon; a családjukban és közösségükben is példát mutatnak, hogy a fiatalabbak számára már természetes legyen, hogy egy nő dolgozik, és a maga ura.
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden
moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a
kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg. Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy
döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk,
és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség
és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is
várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol
hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.
Kommentek
Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.