Egy pakisztáni nyomornegyed fagylaltárusa megtudta, hogy hónapokon át 5,1 milliárd forintnyi rúpia volt a számláján

külföld
2018 október 05., 02:29
comments 64

A pakisztáni hatóságok vallomástételre vitték be az 52 éves Muhammad Abdul Qadirt. A Karacsi közelében lévő Organi város egyik nyomornegyedben élő jégkrémárus számára ekkor derült ki, hogy több mint egy éven át nagyjából 5,1 milliárd forintnyi rúpia volt a számláján.

„Én vagyok a legszerencsétlenebb ember a Földön” -  mondta később egy tévéműsorban. „Mire tudomást szerzek erről a sok-sok pénzről, már nincs is a számlámon.”

A pakisztáni Szövetségi Nyomozó Ügynökség egyébként egy nagy pénzmosási ügyben nyomoz, amiben a gyanúsítottak több tucat bankszámla adataival éltek vissza. A nyomozásban eddig legalább 77 bankszámlát lepleztek le, főleg olyanokat, amiket kétkezi munkások, biztonsági őrök vagy munkanélküliek nevében nyitottak. Az egész rendszeren majdnem 81 milliárd forintnyi rúpiát moshattak át a vizsgálat eddigi eredményei szerint. A nyomozók gyanúja, hogy a szálak egészen Asif Ali Zardari korábbi elnökig érhetnek.

A pakisztáni állami bank két éve értesítette a Szövetségi Nyomozó Ügynökséget a fagyis számláján tapasztalt gyanús pénzmozgásról. A vizsgálat szerint a fagyis számláját a személyi igazolványa hiteles másolatával nyitották, az árus pedig bebizonyította, hogy nem nyithatta és nem kezelhette ő a bankszámlát, hiszen például a 5,1 milliárdnyi rúpia utalására írásos megbízást adott, holott nem is tud írni. Muhammad Abdul Qadir az otthonába is meghívta a nyomozókat, mondván, döntsék el ők, tényleg ilyen körülmények között élne-e, ha tudta volna, hogy milliárdok vannak a számláján. 

Muhammad Abdul Qadir egyébként kicsit több, mint ezer forintnyi rúpiát keres egy nap átlagosan. Azt mondja, az ügy kipattanása óta még viccelődnek is vele a vevői, de rokonai inkább féltik, attól tartanak, hogy a nagy vagyonról szóló hírek miatt, esetleg el találja rabolni valaki a férfit, ezért arra kérték, egy ideig inkább maradjon otthon. (Guardian)

Kommentek

Közösségünk messze túlnyomó többségének jószándéka és minden moderációs igyekezetünk ellenére cikkeink alatt időről-időre a kollégáinkat durván sértő, bántó megjegyzések jelentek meg.
Hosszas mérlegelés és a lehetőségeink alapos vizsgálata után úgy döntöttünk, hogy a jövőben a közösségépítés más útjait támogatjuk, és a cikkek alatti kommentelés lehetőségét megszüntetjük. Közösség és Belső kör csomaggal rendelkező előfizetőinket továbbra is várjuk zárt Facebook csoportunkba, a Közértbe, ahol hozzászólhatnak a cikkeinkhez, és kérdezhetnek a szerzőinktől is.